REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Odblaski potrzebne – wyniki sondażu

Od 31 sierpnia 2014 r. obowiązuje znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym poza chodnikiem lub drogą dla pieszych, obowiązek używania elementów odblaskowych.

Policyjni eksperci z ruchu drogowego przekonują, że ten przepis ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na drogach, bo jeżeli kierowca wcześniej zauważy pieszego, jest w stanie szybciej zareagować.

W krótkim sondażu zamieszczonym na naszej stronie zapytaliśmy osoby odwiedzające naszą stronę internetową o to czy ten nowy przepis zwiększy ich zdaniem bezpieczeństwo pieszych na drogach. Wyniki sondażu dają  jednoznaczną odpowiedź na nasze pytanie.Spośród 1115 osób ponad 80% uważa, że obowiązek noszenia odblasków w terenie niezabudowanym po zmroku zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych na drogach. Jedynie około 5% osób nie jest o tym przekonanych. Poniżej wykres przedstawiający wyniki naszego sondażu.

sondaz_odblaski

Ustawodawca nie precyzuje jak ma wyglądać element odblaskowy. Mogą to być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. ważne by były dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Elementy odblaskowe są powszechnie dostępne w sklepach i na stacjach benzynowych.
Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Pamiętajmy, odblaski mogą uratować życie.

KWP

12-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)