REKLAMA
REKLAMA

Oddali hołd i uczcili pamięć bohaterów z Falejówki i Pakoszówki (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: W niedzielę 8 listopada odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Falejówce, podczas których złożono kwiaty pod pomnikiem poległych podczas II wojny światowej mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka.

Na tę uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Falejówki i Pakoszówki, Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok,  rodziny poległych, radni gminy Sanok: Tadeusz Wojtas oraz Stanisław Mika, sołtys miejscowości Falejówka – Lesław Łuczka, sołtys Pakoszówki – Jerzy Bieleń, sołtys Raczkowej – Jerzy Szałankiewicz oraz delegacja ze szkoły podstawowej w Falejówce  na czele z panią dyrektor – Zofią Cecułą-Stabryła i delegacja ze szkoły podstawowej w Pakoszówce na czele z panią dyrektor – Małgorzatą Wileczek.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej dalsza cześć uroczystości odbyła się przed pomnikiem poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka – rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez hitlerowców na oczach swoich najbliższych. Zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Falejówki i Raczkowej złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych.

materiał nadesłany

09-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)