REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Pijani kierowcy zatrzymani na przejściach granicznych Podkarpacia

PODKARPACIE. W ciągu minionego tygodnia, w trakcie przekraczania granicy z Ukrainy do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali i przekazali Policji 4 ukraińskich kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Trzy przypadki miały miejsce w drogowym przejściu granicznym w Korczowej, a jeden w Medyce.

4 maja do odprawy granicznej na wjazd do Polski stawił się 25-letni ukraiński kierowca. Kierował samochodem osobowym marki Ford. Kontroler w trakcie wykonywania obowiązków służbowych wyczuł od kierowcy mocną woń alkoholu. Zatrzymany twierdził, że tego dnia nie spożywał alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwili Ukraińcowi dalszą jazdę i powiadomili Policję w Radymnie. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ok. 2,00 promile.

Do podobnych przypadków doszło również 2 maja, 26 i 27 kwietnia. Kierowcy, obywatele Ukrainy, stawili się do kontroli granicznej na wjazd do Polski kierując pojazdami w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (tj.od 0,2 do 0,5 promila), albo w stanie nietrzeźwym ( powyżej 0,5 promila).

Od stycznia br. najwięcej przypadków prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu odnotowano w drogowym przejściu granicznym w Korczowej (8), dwa przypadki w Medyce, trzy przypadki w Budomierzu i tyle samo w Krościenku. Rekord nietrzeźwości pobił kierowca Peugeota, 33-letni obywatel Ukrainy. W wydychanym powietrzu miał 2,64 promila alkoholu. Kontrolującym go na przejściu granicznym funkcjonariuszom, uparcie deklarował, że nic nie pił i jeszcze tego samego dnia musi dojechać do Niemiec gdzie ma podjąć pracę.

Nietrzeźwi, awanturujący się pasażerowie zdarzają się także w lotniczym przejściu granicznym w Rzeszowie – Jasionce. Interwencje na pokładach statków powietrznych podejmują wówczas funkcjonariusze Straży Granicznej. W 2014 roku było 5 takich przypadków. W tym roku interwencji nie odnotowano.

main_02bee088f6689e97eea6a10af78fe98c

źródło: BOSG

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)