REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Pociąg do Komańczy – strzałem w dziesiątkę! (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: Pociąg do Komańczy – strzałem w dziesiątkę! (FILM, ZDJĘCIA)

Informacja opatrzona takim właśnie tytułem ukazała się w dniu 3 września na oficjalnej witrynie internetowej Przewozów Regionalnych. Z turystycznych kursów relacji Jasło – Komańcza, w okresie pięciu weekendów sierpnia, skorzystało ponad 2600 pasażerów!

O uruchomione na wniosek Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w dniu 1 sierpnia połączenie turystyczno – weekendowe z ogromną determinacją walczył Jerzy Zuba – pełnomocnik Burmistrza Zagórza d.s Kolei i radny Powiatu Sanockiego. Kiedy Zarząd Województwa Podkarpackiego wyraził zgodę na jak to określono kolejowy eksperyment z linią 107 w roli głównej, Zuba wspierany przez zespół wolontariuszy w składzie: Adam Filar, Damian Biskup, Igor Wójciak  oraz bracia Tomasz i Witold Święch w niespełna 2 tygodnie wdrożył kampanię społeczną „KochamKolej.pl”.

naglowek

Akcja, której honorowego patronatu udzielił Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony: mediów, samorządów lokalnych, firm z branży turystycznych, polityków a przede wszystkim podróżnych. To właśnie z myślą o nich przygotowano stale powiększający się o kolejnych partnerów system ulg i promocji gdzie ważny bilet kolejowy jest: darmową wejściówką (na wystawę lub koncert), kuponem rabatowym (w restauracji, hotelu, galerii) a nawet losem w loterii, zaplanowanej na podsumowanie niespełna dwumiesięcznego (sierpień – wrzesień br.) okresu kursowania weekendowych pociągów turystycznych w Bieszczady. Kompletne zestawienie partnerów uczestniczących w opisywanym tu programie dostępne jest na witrynie internetowej www.KochamKolej.pl

Zadowolenia z sukcesu kolejowej kampanii nie ukrywa jej sanocki współkoordynator Damian Biskup, który odnosząc się do tytułowej informacji umieścił na swoim profilu FB następujący komentarz:
– (…) przed nami piękna Polska Złota Jesień, która w Bieszczadach jest najpiękniejsza. Chcesz to zobaczyć? Szynobus czeka.

Niezwykle udany półmetek akcji zbiegł się w czasie z uroczystą inauguracją projektu pn. „Wojewódzki Fundusz Kolejowy”, która miała miejsce 3 września br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Podczas spotkania przedstawiciele 43 podkarpackich samorządów podpisali listy intencyjne otwierające realizację przedsięwzięcia nakierowanego na poprawę stanu infrastruktury kolejowej. Gminę Zagórz w randze pełnomocnika Burmistrza Zagórza d.s. Kolei reprezentował Jerzy Zuba, który nie ukrywa, iż kolejowy szczyt miał dla niego szczególne znaczenie.
– Podpisanie listów intencyjnych w sprawie wojewódzkiego funduszu kolejowego świadczy o coraz lepszym klimacie dla transportu kolejowego na Podkarpaciu. Na początku tej drogi trudno było się przebić z rozwiązaniami  korzystnymi dla naszego środowiska ale ostatecznie w połączeniu z efektami akcji kochamkolej.pl możemy mówić o sukcesie. Nie byłoby go bez zaufania, którym na kolejowym froncie obdarzył mnie burmistrz Ernest Nowak – podkreśla pełnomocnik Burmistrza Zagórza d.s. Kolei.

Relacja wideo z podpisania listów intencyjnych w sprawie Wojewódzkiego Funduszu Kolejowego ju niebawem na łamach naszego portalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOCHAM KOLEJ: Tłumy turystów przyjechały w Bieszczady szynobusem (FILM, ZDJĘCIA)

KOLEJ: Kolejny sukces akcji KochamKolej.pl. Na torach pojawi się większy szynobus. 100 miejsc więcej!

red.

04-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)