REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Nietypowa przesyłka z Indii. Tabletki na potencję zatrzymane na granicy

PODKARPACIE. Podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze Służby Celnej wykryli tysiąc tabletek na potencję. Kapsułki miały trafić do odbiorcy na Podkarpaciu.

W trakcie rutynowej kontroli przesyłek pocztowych,  uwagę funkcjonariuszy Służby Celnej z Przemyśla zwróciły 2 przesyłki nadane w Indiach. W każdej z nich zadeklarowane zostały suplementy o wartości 10 USD.  Podczas rewizji paczek okazało się, że w przesyłkach zamiast suplementów znajdują się tabletki na potencję. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 250 opakowań tabletek po 4 szt. Odbiorcą przesyłek była ta sama osoba – mieszkanka województwa podkarpackiego. Służba Celna zatrzymała tabletki do dalszego postępowania. Ich  wartość rynkowa  szacowana jest na 7,5 tys. złotych. Sprawę przekazano Policji.

Służba Celna przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, dopuszczalne jest przywiezienie z zagranicy pięciu najmniejszych opakowań danego produktu leczniczego, niezbędnego podróżnemu.

Natomiast za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

???????????????????????????????

źródło: SC Przemyśl

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)