REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Nietypowa przesyłka z Indii. Tabletki na potencję zatrzymane na granicy

PODKARPACIE. Podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze Służby Celnej wykryli tysiąc tabletek na potencję. Kapsułki miały trafić do odbiorcy na Podkarpaciu.

W trakcie rutynowej kontroli przesyłek pocztowych,  uwagę funkcjonariuszy Służby Celnej z Przemyśla zwróciły 2 przesyłki nadane w Indiach. W każdej z nich zadeklarowane zostały suplementy o wartości 10 USD.  Podczas rewizji paczek okazało się, że w przesyłkach zamiast suplementów znajdują się tabletki na potencję. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 250 opakowań tabletek po 4 szt. Odbiorcą przesyłek była ta sama osoba – mieszkanka województwa podkarpackiego. Służba Celna zatrzymała tabletki do dalszego postępowania. Ich  wartość rynkowa  szacowana jest na 7,5 tys. złotych. Sprawę przekazano Policji.

Służba Celna przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, dopuszczalne jest przywiezienie z zagranicy pięciu najmniejszych opakowań danego produktu leczniczego, niezbędnego podróżnemu.

Natomiast za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

???????????????????????????????

źródło: SC Przemyśl

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)