REKLAMA
REKLAMA

Policjanci przychodzą z pomocą młodzieży (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Ustrzycka komendę Policji odwiedzili wczoraj uczniowie Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych. Wizyta związana była z realizacją praktyk w ramach programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

Realizowany przez szkoły program ma na celu m.in. pomóc młodym ludziom w podjęciu trafnej decyzji, dotyczącej ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tegorocznym „Dniu Przedsiębiorczości” w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych udział wzięła grupa uczniów z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta i zapoznania się w praktyce z jego specyfiką. Uczniowie zdobyli też informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji. Z uczniami spotkała się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Ryszarda Czerenkiewicz. W trakcie rozmowy przedstawiła zakres oraz funkcję, jakie spełnia Policja w celu zapewnienia bezpieczeństwa w społeczeństwie.

„Dzień przedsiębiorczości” jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Policjanci mają nadzieję, że ta wizyta pozwoliła skonfrontować im wyobrażenia z rzeczywistością i pokazała na czym polega służba w Policji.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

26-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)