REKLAMA
REKLAMA

Policjanci przychodzą z pomocą młodzieży (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Ustrzycka komendę Policji odwiedzili wczoraj uczniowie Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych. Wizyta związana była z realizacją praktyk w ramach programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

Realizowany przez szkoły program ma na celu m.in. pomóc młodym ludziom w podjęciu trafnej decyzji, dotyczącej ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tegorocznym „Dniu Przedsiębiorczości” w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych udział wzięła grupa uczniów z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta i zapoznania się w praktyce z jego specyfiką. Uczniowie zdobyli też informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji. Z uczniami spotkała się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Ryszarda Czerenkiewicz. W trakcie rozmowy przedstawiła zakres oraz funkcję, jakie spełnia Policja w celu zapewnienia bezpieczeństwa w społeczeństwie.

„Dzień przedsiębiorczości” jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Policjanci mają nadzieję, że ta wizyta pozwoliła skonfrontować im wyobrażenia z rzeczywistością i pokazała na czym polega służba w Policji.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

26-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)