REKLAMA
REKLAMA

Policjanci ujęli 46-ciu piratów drogowych. Rekordzista zatrzymany w Zarszynie

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwszy tydzień obowiązywania nowych przepisów, które zaostrzyły sankcje wobec kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. W tym czasie 46 kierowców straciło swoje prawa jazdy.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe naruszenia w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

W ciagu zaledwie siedmiu dni, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 46 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę. Ponadto każdy z nich został ukarany mandatem karnym i punktami.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów z Sanoka jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 136 km/h. Natomiast 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego jako pierwszy pożegnał się z uprawnieniami na 6 miesięcy. Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo że kilka dni wcześniej funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

W Stalowej Woli uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość stracił motocyklista. Prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali kierującym także policjanci z: Krosna, Przemyśla, Jasła i Niska.

Zobacz także: ZARSZYN: Rzeszowianin przekroczył prędkość o 86 km/h

Surowsze sankcje dla pijanych kierowców. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

źródło: KWP

28-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)