REKLAMA
REKLAMA

Policjanci ujęli 46-ciu piratów drogowych. Rekordzista zatrzymany w Zarszynie

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwszy tydzień obowiązywania nowych przepisów, które zaostrzyły sankcje wobec kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. W tym czasie 46 kierowców straciło swoje prawa jazdy.

Od 18 maja obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe naruszenia w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

W ciagu zaledwie siedmiu dni, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 46 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę. Ponadto każdy z nich został ukarany mandatem karnym i punktami.

Rekordzista zatrzymany przez policjantów z Sanoka jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 136 km/h. Natomiast 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego jako pierwszy pożegnał się z uprawnieniami na 6 miesięcy. Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo że kilka dni wcześniej funkcjonariusz zatrzymał mu prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

W Stalowej Woli uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość stracił motocyklista. Prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali kierującym także policjanci z: Krosna, Przemyśla, Jasła i Niska.

Zobacz także: ZARSZYN: Rzeszowianin przekroczył prędkość o 86 km/h

Surowsze sankcje dla pijanych kierowców. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

źródło: KWP

28-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)