REKLAMA
REKLAMA

Pomagają zdolnym uczniom. II LO po raz kolejny z tytułem „Solidarna Szkoła”! (FILM, ZDJĘCIA)

Pomagają zdolnym uczniom. II LO po raz kolejny z tytułem „Solidarna Szkoła”! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz trzeci, w czteroletniej historii działalności Fundacji Św. Mikołaja w zakresie przyznawania stypendiów dla zdolnej młodzieży, tytuł Solidarnej Szkoły zdobyło II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

W uroczystej gali w Warszawie, wzięła udział m.in. pierwsza dama, pani Agata Kornhauser-Duda.

Koordynatorem akcji z ramienia II LO jest pani Marta Szerszeń. Dzięki pracy nauczycieli i uczniów w tej edycji szkoła na stypendia szkolne w różnych akcjach zebrała w sumie 5 600 zł.

Dzięki współpracy z fundacją uda się w tym roku szkolnym sfinansować stypendia dla czwórki uczniów z II LO. 1 jest w wysokości 4000 zł, 1 w wysokości 3000 zł oraz 2 po 2000 zł, wypłacane przez 10 miesięcy.

0-af156ced1a

Na zdjęciu: Marek Cycoń – dyrektor II LO, Marta Szerszeń – koordynator programu oraz dwójka tegorocznych stypendystów, Kinga Chmura i Maciej Słowiak. Foto: Małgorzata Rutkiewicz

 

Otrzymanie tytułu Solidarnej Szkoły zaowocowało dla samej placówki przyznaniem czeku na kwotę 1250 zł oraz darmowych biletów dla 30 osobowych grup uczniów ufundowanych przez kilka placówek kulturalnych z całej Polski. Warto dodać, że II LO to jedyna szkoła w powiecie sanockim i jedna z czterech w Polsce, która na tak dużą kwotę pozyskała fundusze na stypendia dla swoich uzdolnionych i aktywnych uczniów.

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła – prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja – wzięło udział 69 szkół. Łącznie zebrały one 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku!

A już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny koncert charytatywny organizowany przez społeczność II LO, który odbędzie się pod koniec stycznia przyszłego roku.

red.
foto: Małgorzata Rutkiewicz

10-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)