REKLAMA
REKLAMA

Pomagają zdolnym uczniom. II LO po raz kolejny z tytułem „Solidarna Szkoła”! (FILM, ZDJĘCIA)

Pomagają zdolnym uczniom. II LO po raz kolejny z tytułem „Solidarna Szkoła”! (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz trzeci, w czteroletniej historii działalności Fundacji Św. Mikołaja w zakresie przyznawania stypendiów dla zdolnej młodzieży, tytuł Solidarnej Szkoły zdobyło II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

W uroczystej gali w Warszawie, wzięła udział m.in. pierwsza dama, pani Agata Kornhauser-Duda.

Koordynatorem akcji z ramienia II LO jest pani Marta Szerszeń. Dzięki pracy nauczycieli i uczniów w tej edycji szkoła na stypendia szkolne w różnych akcjach zebrała w sumie 5 600 zł.

Dzięki współpracy z fundacją uda się w tym roku szkolnym sfinansować stypendia dla czwórki uczniów z II LO. 1 jest w wysokości 4000 zł, 1 w wysokości 3000 zł oraz 2 po 2000 zł, wypłacane przez 10 miesięcy.

0-af156ced1a

Na zdjęciu: Marek Cycoń – dyrektor II LO, Marta Szerszeń – koordynator programu oraz dwójka tegorocznych stypendystów, Kinga Chmura i Maciej Słowiak. Foto: Małgorzata Rutkiewicz

 

Otrzymanie tytułu Solidarnej Szkoły zaowocowało dla samej placówki przyznaniem czeku na kwotę 1250 zł oraz darmowych biletów dla 30 osobowych grup uczniów ufundowanych przez kilka placówek kulturalnych z całej Polski. Warto dodać, że II LO to jedyna szkoła w powiecie sanockim i jedna z czterech w Polsce, która na tak dużą kwotę pozyskała fundusze na stypendia dla swoich uzdolnionych i aktywnych uczniów.

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła – prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja – wzięło udział 69 szkół. Łącznie zebrały one 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku!

A już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny koncert charytatywny organizowany przez społeczność II LO, który odbędzie się pod koniec stycznia przyszłego roku.

red.
foto: Małgorzata Rutkiewicz

10-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)