REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Poszukiwania turystów. Trudne warunki w górach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 26.02.2015 o godzinie 20.55 do Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu trójki turystów, którzy w godzinach rannych wyszli w góry, w bliżej nieokreślonym kierunku i nie powrócili na noc do miejsca zakwaterowania.

Kierownik akcji niezwłocznie podjął decyzję o sprawdzeniu schronisk i parkingów przy wejściach na szlaki. Podczas patrolu w kierunku przełęczy Wyżniańskiej zauważono samochód poszukiwanych znajdujący się na parkingu przy szlaku niebieskim na Wielką Rawkę. Niestety wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego nie przyniosły efektu. Kierujący akcja poszukiwawczą podjął decyzję o rozpoczęciu poszukiwań w okolicy Wielkiej Rawki.

O godzinie 1.30 jeden z patroli znajdujący się w okolicy szczytu Wielkiej Rawki odnalazł ślady schodzące ze szlaku w dolinę Górnej Solinki. Część patroli została skierowana w wyżej wymieniony rejon.

Ze względu na rozległy i trudny teren poproszono o włączenie się do poszukiwań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Wetliny.

O godzinie 3.50 jeden z patroli odnalazł trójkę turystów w dolinie Moczarnego. Poszukiwani w dobrym stanie zdrowia, skuterami śnieżnymi zostali przetransportowani do Wetliny i dalej do swojego samochodu .Wyprawę poszukiwawczą zakończono o godz. 7.15.

W wyprawie wzięło udział 19 ratowników GOPR, 2 funkcjonariuszy SG, pies, 4 skutery śnieżne, 2 samochody Land Rover.

Dobre zachowanie osób zaginionych, które zdając sobie sprawę o swoim trudnym położeniu postanowiły rozpalić ognisko, przetrzymać noc i oszczędzać siły sprawiło, że ta wielogodzinna wyprawa zakończyła się happy endem.

GOPR Bieszczady
foto: GOPR Bieszczady / BOSG

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)