REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwania turystów. Trudne warunki w górach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 26.02.2015 o godzinie 20.55 do Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu trójki turystów, którzy w godzinach rannych wyszli w góry, w bliżej nieokreślonym kierunku i nie powrócili na noc do miejsca zakwaterowania.

Kierownik akcji niezwłocznie podjął decyzję o sprawdzeniu schronisk i parkingów przy wejściach na szlaki. Podczas patrolu w kierunku przełęczy Wyżniańskiej zauważono samochód poszukiwanych znajdujący się na parkingu przy szlaku niebieskim na Wielką Rawkę. Niestety wielokrotne próby nawiązania kontaktu telefonicznego nie przyniosły efektu. Kierujący akcja poszukiwawczą podjął decyzję o rozpoczęciu poszukiwań w okolicy Wielkiej Rawki.

O godzinie 1.30 jeden z patroli znajdujący się w okolicy szczytu Wielkiej Rawki odnalazł ślady schodzące ze szlaku w dolinę Górnej Solinki. Część patroli została skierowana w wyżej wymieniony rejon.

Ze względu na rozległy i trudny teren poproszono o włączenie się do poszukiwań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Wetliny.

O godzinie 3.50 jeden z patroli odnalazł trójkę turystów w dolinie Moczarnego. Poszukiwani w dobrym stanie zdrowia, skuterami śnieżnymi zostali przetransportowani do Wetliny i dalej do swojego samochodu .Wyprawę poszukiwawczą zakończono o godz. 7.15.

W wyprawie wzięło udział 19 ratowników GOPR, 2 funkcjonariuszy SG, pies, 4 skutery śnieżne, 2 samochody Land Rover.

Dobre zachowanie osób zaginionych, które zdając sobie sprawę o swoim trudnym położeniu postanowiły rozpalić ognisko, przetrzymać noc i oszczędzać siły sprawiło, że ta wielogodzinna wyprawa zakończyła się happy endem.

GOPR Bieszczady
foto: GOPR Bieszczady / BOSG

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)