REKLAMA
REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego w Długiem. Straty na około 100 tys. zł

DŁUGIE / PODKARPACIE. Blisko pięć godzin trwała akcja gaśnicza budynku gospodarczego w miejscowości Długie (powiat sanocki). Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– O godzinie 20.12 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Długie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Sanoka – relacjonuje st. kpt. Grzegorz Oleniacz z KP PSP w Sanoku.

– Dodatkowo do akcji włączyły się zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Po dwa z Długiego oraz Nowosielec oraz po jednym z Posady Zarszyńskiej oraz Jaćmierza – wylicza nasz rozmówca.

Akcja gaśnicza trwała blisko 5 godzin. Pomimo wysiłków strażaków, budynku nie udało się uratować. Spłonęło 10 ton siana, ciągnik rolniczy oraz kombajn. Straty oszacowano na około 100 tys. zł.

Szczęściem w tym całym zdarzeniu jest ocalenie budynku mieszkalnego, znajdującego się niespełna 3 metry od obiektu gospodarczego, który spłonął.

Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

red.
foto: flickr.com / Stephen Salomons

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)