REKLAMA
REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego w Długiem. Straty na około 100 tys. zł

DŁUGIE / PODKARPACIE. Blisko pięć godzin trwała akcja gaśnicza budynku gospodarczego w miejscowości Długie (powiat sanocki). Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Wstępnie straty oszacowano na 100 tys. zł. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– O godzinie 20.12 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Długie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Sanoka – relacjonuje st. kpt. Grzegorz Oleniacz z KP PSP w Sanoku.

– Dodatkowo do akcji włączyły się zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Po dwa z Długiego oraz Nowosielec oraz po jednym z Posady Zarszyńskiej oraz Jaćmierza – wylicza nasz rozmówca.

Akcja gaśnicza trwała blisko 5 godzin. Pomimo wysiłków strażaków, budynku nie udało się uratować. Spłonęło 10 ton siana, ciągnik rolniczy oraz kombajn. Straty oszacowano na około 100 tys. zł.

Szczęściem w tym całym zdarzeniu jest ocalenie budynku mieszkalnego, znajdującego się niespełna 3 metry od obiektu gospodarczego, który spłonął.

Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

red.
foto: flickr.com / Stephen Salomons

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)