REKLAMA
REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego w Starej Wsi. Akcja trwała blisko 3 godziny (ZDJĘCIA)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Blisko 3 godzinna akcja gaśnicza miała miejsce we wtorek po godz. 16.00 w Starej Wsi. Do pożaru budynku gospodarczego zaangażowanych było 7 zastępów straży pożarnej z powiatu brzozowskiego.

Do pożaru budynku gospodarczego (stodoły) doszło  6 października 2015r. po godz. 16.20. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP: Blizne, Humniska, Stara Wieś, Zmiennica, Przysietnica, Jasienica Rosielna. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali palący się budynek gospodarczy (stodołę).

Pożarem objęta była cała część drewniana budynku wraz z konstrukcją dachu. Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Strażacy podali trzy prądy wody w natarciu. Odłączono dopływ prądu do budynku gospodarczego.

Dojeżdżające kolejne zastępy OSP sukcesywnie włączały się do prowadzonych działań, podano kolejne dwa prądy gaśnicze na palącą się stodołę. Punkt czerpania wody zlokalizowano na pobliskiej rzece Stobnica. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do usunięcia siana i słomy z budynku oraz nadpalonych drewnianych ścian i konstrukcji dachu. Na miejsce przybył patrol Policji. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia sprawdzono kamera termowizyjną w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia.

Zniszczeniu i spaleniu uległy: budynek gospodarczy – część drewniana i konstrukcja dachu, ciągnik rolniczy, dmuchawa do siana, drobny sprzęt gospodarczy. Działania trwały blisko 3 godziny.

źródło: KP PSP Brzozów

08-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)