REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Poznaliśmy nazwiska kandydatów na szefa sanockiego MOSiRu. Będzie kolejny konkurs?

SANOK / PODKARPACIE. Dziewięciu kandydatów walczy o objęcie funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Urząd Miasta podał nazwiska osób, które w terminie złożyły komplet wymaganych dokumentów, wśród których najważniejszym jest koncepcja funkcjonowania jednostki.

Kiedy stało się jasne, że stery sanockiego MOSiRu przejmie nowy dyrektor, władze miasta nie ukrywały, że najważniejsze będzie świeże spojrzenie na funkcjonowanie jednostki oparte na ciekawej, rzeczowej i nastawionej na osiąganie większego niż do tej pory przychodu koncepcji.

Koncepcja dalszego funkcjonowania MOSiRu jest dla nas najważniejsza. Zdajemy sobie sprawę, że MOSiR jest jednostką budżetową, ale wiemy również, że ma możliwości przynoszenia dochodów. Chcielibyśmy, aby kwota dotacji płynąca co roku z Urzędu Miasta była niższa – zaznaczał Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Termin składania ofert minął w piątek 15 maja.

W ramach konkursu na stanowisko dyrektora MOSiR w Sanoku aplikacje złożyli:

1. Maciej Błażowski – Sanok,

2. Grzegorz Cecuła – Jedlicze,

3. Artur Drwięga – Sanok,

4. Andrzej Michalski – Sanok,

5. Hubert Paszkiewicz – Sanok,

6. Robert Pieszczoch – Nadolany,

7. Janusz Sieradzki – Sanok,

8. Jacek Sokołowski – Krosno,

9. Janusz Staniszewski – Ustrzyki Dolne.

Decyzje dotyczące kandydatów podejmuje trzyosobowa komisja konkursowa w składzie: Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka – przewodniczący, Piotr Uruski, wiceburmistrz Sanoka – członek, Waldemar Och, sekretarz Sanoka – członek.

Czterech kandydatów nie spełniło wszystkich warunków formalnych i odpadło z dalszego postępowania. Jak aplikacje pozostałych ocenia przewodniczący komisji?

Koncepcje przedstawione przez kandydatów nie spełniły moich oczekiwań. Są zbyt ogólne, nie ma w nich pomysłów na poprawienie sytuacji ekonomicznej MOSiRu, zabrakło konkretów dotyczących aktywnego pozyskiwania środków – mówi Edward Olejko, przewodniczący komisji.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu komisja podejmie decyzję w sprawie otrzymanych zgłoszeń. Rozstrzygnięcie mają ułatwić rozmowy z kandydatami.

Niewykluczone jednak, ze konkurs zostanie ponownie rozpisany, a do kryteriów zgłaszanych aplikacji zostanie dodany warunek przedstawienia szczegółowej koncepcji związanej z finansami jednostki.

Nowego dyrektora powinniśmy poznać w połowie czerwca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dziewięciu chętnych na stanowisko dyrektora sanockiego MOSiRu

Witold_Swiech_010_Arena_Sanok_z_lotu_ptakafoto: Witold Święch

28-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)