REKLAMA
REKLAMA

Prędkość i alkohol. Policjanci podsumowują weekend na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY, LESKO / PODKARPACIE. Ciepły i słoneczny weekend sprawił, że na drogach powiatu leskiego i bieszczadzkiego pojawiło się znacznie więcej kierowców. W związku z tym policjanci podejmowali interwencje oraz częstsze kontrole. Zobacz weekendowe podsumowanie drogowe.

KPP USTRZYKI DOLNE
Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj w Jureczkowej nietrzeźwego kierowcę golfa. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mimo wielu apeli funkcjonariusze wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu.

Policjanci z zespołu ruchu drogowego zatrzymali wczoraj w Jureczkowej nietrzeźwego kierowcę golfa. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej funkcjonariusze przebadali 56-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne. Urządzenie wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 2 lat.


KPP LESKO
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za nadmierną prędkość utracili prawo jazdy. Teraz na odzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami będą musieli poczekać 3 miesiące.

Policjanci na prośbę mieszkańców Łukawicy zwiększyli kontrole drogowe na odcinku wyremontowanej w tym roku drogi. Kierowcy nagminnie przekraczają w tym miejscu prędkość, co powoduje zwiększenie zagrożenia na drodze nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i rowerzystów. Tylko w niedzielę przed południem policjanci z leskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Łukawica trzech kierujących, którzy poruszali się swoimi samochodami w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100km/h. Kierowcami okazali się być mieszkańcy Przemyśla, Rzeszowa i Krakowa.

W świetle obowiązujących przepisów kierowcy na najbliższe trzy miesiące pożegnają się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami. Zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

—————————

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy w miniony weekend usiedli za kierownicą swoich samochodów. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W piątkowe popołudnie w Solinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Podczas wykonywanych czynności wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Gdy sprawdzili trzeźwość 63-letniego mieszkańca Soliny, okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, tuż przed północą, policjanci zostali zawiadomieni o mercedesie, który w miejscowości Glinne wjechał do rowu. Na miejscu okazało się, że 58-letni mieszkaniec Glinnego powadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pokazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Lesko
foto: archiwum KWP

06-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)