REKLAMA
REKLAMA

Prewencyjnie i informacyjnie, ale przede wszystkim praktycznie

SANOK / PODKARPACIE. Trwa akcja „Bezpieczna droga szkoły”. Wrzesień to dla policjantów okres wytężonych działań o charakterze prewencyjnym oraz informacyjnym. Aby zwiększyć świadomość dzieci, funkcjonariusze odwiedzają szkoły na terenie powiatu sanockiego.

Z uczniami rozmawiają przede wszystkim na temat bezpieczeństwa na drodze. Po zajęciach teoretycznych funkcjonariusze przeprowadzają z uczniami pierwszych klas praktyczną naukę przekraczania jezdni.

Policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom dróg. Dlatego też funkcjonariusze prowadzą spotkania edukacyjno-informacyjne przede wszystkim z uczniami szkół podstawowych w klasach I-III.

W trakcie prelekcji policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa na drodze. Po części teoretycznej funkcjonariusze z dziećmi klas pierwszych wychodzą w teren po to, aby poćwiczyć prawidłowe przekraczanie jezdni.

Nieodzownym elementem tych działań jest wręczenie uczniom klas pierwszych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zakładają dzieciom odblaski na ręce lub przywieszają do plecaków. Przypominają również najmłodszym o odpowiednim ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej.

Spotkania policjantów z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu sanockiego.

KPP Sanok

17-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)