REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT z PTTK: Niedziela za miastem… śladami żubrów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Piękna pogoda sprawia, że na wycieczkach organizowanych przez PTTK pojawia się coraz więcej miłośników pieszych wędrówek oraz krajobrazów. W najbliższą niedzielę za miastem wycieczka do krainy żubrów.

„W krainie żubra”
9 sierpnia 2015 r. (wycieczka piesza)

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Hoczew – Baligród – Bystre.
– przejście piesze na odcinku: Bystre – kamieniołom – Rezerwat Gołoborze – źródło wód arsenowych – dolina nieistniejącej wsi Huczwice (ścieżka zielona i czerwona) –  Jeziorko Bobrowe (platforma widokowa) – Rabe – czas przejścia ok. 6 godz., do zdobycia 13 pkt. GOT.
SONY DSC
Wpisowe:
– 25 zł (Dzieci i Członkowie PTTK)
– 30 zł (Sympatycy)

 Świadczenia:
– przejazd, ognisko oraz ubezpieczenie NNW.
– Bezpłatna usługa przewodnicka – Urszula Wałachowska.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne (trasa średnio-trudna),
– Wyżywienie (kiełbaski) oraz picie we własnym zakresie.

Przewodnik Urszula Wałachowska:
Serdecznie zapraszam na wycieczkę Doliną potoku Rabskiego, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Baligród. Będziemy się poruszać nowymi ścieżkami wytyczonymi przez Nadleśnictwo Baligród, które w ostatnim czasie zajęło się mocno promocją regionu. To tutaj przy odrobinie szczęścia podczas swoich wędrówek możemy spotkać mieszkańców Karpackich Lasów, tj. żubra, wilka czy niedźwiedzia.
W trakcie naszej wycieczki odwiedzimy Rezerwat Gołoborze – rumowisko skalne, a także spróbujemy wód arsenowych wypływających przy Rabskim potoku. Poszukamy kryształu górskiego przy jednym z czynnych kamieniołomów, gdzie będzie widoczna odkrywka fliszu Karpackiego. Naszym celem będzie dotarcie do Jeziorka Bobrowego pod górą Chryszczata 997m.n.p.m. Jeziorko to jest piękne wpisane w krajobraz Bieszczadzkich gór.
Na trasie przewidziane jest również ognisko, gdzie odpoczniemy podczas wędrówki.

Patronem medialnym wycieczek jest portal eSanok.pl oraz Tygodnik Sanocki.

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 07.08.2015 r. (piątek).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:45. Wyjazd o godz. 09:00. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00.

Zobacz zdjęcia z wycieczki pn.: „Kamienie które zostawiła prehistoria”


foto: Jerzy Szlachcic

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

07-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)