REKLAMA
REKLAMA

REGION: Ojciec z synem zdewastowali elewację bloku. Byli pijani

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie elewacji bloku. Pijany ojciec z synem na ścianach budynku namalowali farbą różne napisy. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

O niszczeniu elewacji bloku przy ul. Metzgera w Jaśle dyżurnego komendy powiadomił świadek zdarzenia. Zauważył on osobę, która malowała napisy na ścianie budynku. Po chwili na miejscu był policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali kilku mężczyzn, obok których stało wiadro z farbą i pędzlem.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z uszkodzeniem elewacji ma 23-letni mieszkaniec Jasła oraz jego 49-letni ojciec. Mężczyźni początkowo nie przyznawali się do zarzucanego im czynu, tłumacząc, że wykonują prace remontowe polegające na odmalowaniu znajdującej się w pobliżu metalowej bramy.

W czasie interwencji podejrzani nie reagowali na polecenia policjantów, a jeden z nich próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Podczas zatrzymania stali się wulgarni i agresywni.  W pewnym momencie zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili pijanych mężczyzn, założyli im kajdanki i przewieźli do komendy. Badanie alkomatem wskazało w organizmie 23-latka ponad 2 promile, a u jego ojca 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Straty jakie wyrządzili wstępnie oszacowano na 2 tys. zł. Opowiedzą również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej.

źródło: KPP Jasło

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)