REKLAMA
REKLAMA

REGION: Szukali wrażeń, a spotkali się ze strażnikami leśnymi (FILM)

REGION: Szukali wrażeń, a spotkali się ze strażnikami leśnymi (FILM)

MIELEC / PODKARPACIE. Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie Nadleśnictwa Mielec. Strażnicy leśni w trakcie działań akcyjnych, prowadzonych pod kryptonimem „Quady”, zaobserwowali nielegalny wjazd dwóch grup użytkowników crossów i quadów do lasu na terenie leśnictwa Cyranka.

Gdy dwóch crossowców podjęło ucieczkę przed patrolem straży leśnej, z bocznego duktu wyjechał kierowca quada, potrącając jednego z nich. Zatrzymani na miejscu zdarzenia kierowcy quada i crossa, między którymi doszło do kolizji, zostali ukarani mandatami karnymi z art.161 kodeksu wykroczeń.

quad
Podejmujemy niedzielne patrole, bo właśnie wtedy dochodzi do przypadków nielegalnego korzystania z lasu, a teren leśnictwa Cyranka jako często wykorzystywany do tego procederu wzięliśmy pod specjalny nadzór  – mówi Bogdan Snopkowski, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Mielec. – Ten przypadek wyglądał dość dramatycznie i powinien uświadomić innym, że ucieczka może mieć przykre konsekwencje. 

Obecnie ustalana jest tożsamość drugiego kierowcy crossa, natomiast  w stosunku do osób uczestniczących w drugiej grupie quadów, prowadzone są czynności w celu ustalenia właścicieli i personaliów kierujących pojazdami w tym dniu.

quad2

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Materiał filmowy: Straż Leśna Nadleśnictwa Mielec
źródło: RDLP w Krośnie

04-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)