REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie na podium wojewódzkiej edycji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

SANOK / PODKARPACIE. W miniony piątek (08 maja) na terenie WORD w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, podczas którego reprezentanci powiatu sanockiego zajęli trzecie miejsce.

Wzięło w nim udział 15 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, które wygrały eliminacje powiatowe.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Sprawnościowa jazda samochodem.

Drużyna w składzie: Bartosz Cecuła, Konrad Duduś oraz Daniel Fedko zajęła trzecie miejsce, zdobywając okazały puchar, dyplomy  oraz brązowe medale.  Dodatkowo wszyscy uczniowie naszej drużyny  zdobyli cenne nagrody za rywalizację indywidualną.

Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz kolejny stanęła „na pudle” w finale wojewódzkim. Konrad został zwycięzcą jazdy sprawnościowej motorowerem, a Daniel zajął drugie miejsce ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Bartosz i Daniel jechali też bardzo dobrze motorowerem (od policjantów, organizatorów i uczestników dostali brawa za technikę jazdy), choć w końcówce nie ustrzegli się błędów wynikających z emocji, jakie towarzyszą tej konkurencji. W tym roku bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w konkurencji ”Pierwsza pomoc”, drużyny udzielały pomocy rannym w zainscenizowanej sytuacji drogowej. Chociaż nie udało się awansować do finału centralnego, uczniowie już dziś zapowiadają „bezbłędną rywalizację” za rok. Chciałbym również podziękować Regionalnemu Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, firmie Automania; Bieszczadzkiej Grupie GOPR; Panu Łukaszowi Kudlikowi i Łukaszowi Pawłowskiemu – nauczycielom w ZS 3. Należy wszystkim młodym „kierującym” przekazywać wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ratownictwa drogowego, aby bezpiecznie poruszali się po naszych drogach oraz  umieli ratować innych – mówi Bogusław Bałut.

3

Od lewej: Bartosz Cecuła, opiekun Bogusław Bałut, Daniel Fedko, Konrad Duduś.

13-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook