REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Audyt pogrążył szefa MOSiRu? Dyrektor dyscyplinarnie zwolniony

SANOK / PODKARPACIE. Damian Delekta został dyscyplinarnie zwolniony z funkcji dyrektora sanockiego MOSiRu. Decyzja władz miasta jest skutkiem przeprowadzonego na początku roku audytu, który wskazał szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu MOSiRu. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Audyt w MOSiRze przeprowadzono na przełomie stycznia i lutego br. W raporcie audytor Jan Fuks wskazał wiele nieprawidłowości związanych z zarządzaniem placówką. Efektem jest dyscyplinarne zwolnienie Damiana Delekty, który funkcję dyrektora pełnił od października 2005 roku. Umowa została rozwiązana 9 kwietnia br. na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy.

Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Nie było odpowiedniego kierowania finansami przeznaczonymi na działalność statutową, brakowało również właściwego nadzoru nad pracą podwładnych – słyszymy w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Na dzień dzisiejszy do urzędu nie wpłynęło odwołanie – zaznacza Tadeusz Pióro.

Od 23 kwietnia obowiązki dyrektora pełni Roman Mól. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na nowego sternika MOSiRu w Sanoku.

Na ewentualną opinię Damiana Delekty w sprawie decyzji władz miasta trzeba jeszcze poczekać. Dziś jego telefon milczał.

O wynikach audytu przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku pisaliśmy tutaj:

Sanoczanie dopłacają do MOSiR-u 14 tys. zł dziennie co daje prawie 5,5 miliona rocznie. Czy są to dobrze wydawane pieniądze? (FILM)

„MOSiR wymaga zmian systemowych”. „Lepianka Damianka” to tylko wierzchołek góry lodowej ? (FILM, ZDJĘCIA, STRESZCZENIE AUDYTU)

3b

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)