REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Audyt pogrążył szefa MOSiRu? Dyrektor dyscyplinarnie zwolniony

SANOK / PODKARPACIE. Damian Delekta został dyscyplinarnie zwolniony z funkcji dyrektora sanockiego MOSiRu. Decyzja władz miasta jest skutkiem przeprowadzonego na początku roku audytu, który wskazał szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu MOSiRu. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Audyt w MOSiRze przeprowadzono na przełomie stycznia i lutego br. W raporcie audytor Jan Fuks wskazał wiele nieprawidłowości związanych z zarządzaniem placówką. Efektem jest dyscyplinarne zwolnienie Damiana Delekty, który funkcję dyrektora pełnił od października 2005 roku. Umowa została rozwiązana 9 kwietnia br. na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy.

Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Nie było odpowiedniego kierowania finansami przeznaczonymi na działalność statutową, brakowało również właściwego nadzoru nad pracą podwładnych – słyszymy w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Na dzień dzisiejszy do urzędu nie wpłynęło odwołanie – zaznacza Tadeusz Pióro.

Od 23 kwietnia obowiązki dyrektora pełni Roman Mól. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na nowego sternika MOSiRu w Sanoku.

Na ewentualną opinię Damiana Delekty w sprawie decyzji władz miasta trzeba jeszcze poczekać. Dziś jego telefon milczał.

O wynikach audytu przeprowadzonego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku pisaliśmy tutaj:

Sanoczanie dopłacają do MOSiR-u 14 tys. zł dziennie co daje prawie 5,5 miliona rocznie. Czy są to dobrze wydawane pieniądze? (FILM)

„MOSiR wymaga zmian systemowych”. „Lepianka Damianka” to tylko wierzchołek góry lodowej ? (FILM, ZDJĘCIA, STRESZCZENIE AUDYTU)

3b

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)