REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jechali przez Dąbrówkę 101 i 103 km/h. Obaj stracili prawo jazdy

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za nadmierną prędkość utracili prawo jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami mężczyźni odzyskają za 3 miesiące.

W miniony wtorek policjanci zespołu ruchu drogowego na ul. Krakowskiej w Sanoku zatrzymali do kontroli kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przed godziną 21 policjanci ujawnili, że 20 -letni mieszkaniec powiatu sanockiego jechał pojazdem marki Renault z prędkością 101 km/h. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 36 – letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który jadąc audi na liczniku miał 103 km/h.

W obu przypadkach skutkowało to zatrzymaniem prawa jazdy . Za złamanie przepisów ruchu drogowego obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym i punktami karnymi. Informacja o naruszeniu przepisu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym zostanie przesłana do właściwego starosty i oznacza zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

Od początku obowiązywania nowych przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, sanoccy policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzistą okazał się 22 -letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który w minioną niedzielę w miejscowości Zarszyn w terenie zabudowanym jechał pojazdem marki BMW z prędkością 136 km/h.

źródło: KPP Sanok

foto: flickr.com / Global Jet

29-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)