REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jest decyzja w sprawie sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 2. Kończymy budowę!

SANOK / PODKARPACIE. Syndyk znalazł podwykonawcę i przedłożył włodarzom miasta ofertę kontynuacji budowy sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Jak udało nam się dowiedzieć, burmistrzowie zaakceptują to rozwiązanie. Pod koniec maja nowa ekipa przejmie plac budowy.

Po tym jak w marcu, splajtowała firma budująca salę gimnastyczną przy gimnazjum nr 2, nad długo oczekiwaną przez całą społeczność szkolną inwestycją zawisły czarne chmury. Pojawiały się głosy podważające zasadność kontynuacji projektu. Stało się jasne, że decyzja odnośnie przyszłości obiektu będzie należała do syndyka.

We wtorek, syndyk Krzysztof Czekański spotkał się z gospodarzami miasta i przedstawił scenariusz przewidujący dokończenie budowy. Udało się znaleźć podwykonawcę, Przedsiębiorstwo Budowlane Krospol, które zdeklarowało się zrealizować zadanie na pierwotnych warunkach finansowych zawartych w przetargu wyłaniającym firmę budowlaną rozpoczynającą prace. Termin zakończenia robót umówiono na 15 czerwca 2016 roku.

Sanoczanie pamiętają firmę Krospol z realizacji takich inwestycji jak budowa hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym i „Zielonego Rynku”.

Zapytanie ofertowe i negocjacje pozwoliły wyłonić podwykonawcę. Porozumieliśmy się z firmą Krospol, która zdecydowała się przystać na warunki finansowe przyjęte w przetargu. 19 maja na ręce burmistrza złożyłem oświadczenie o zamiarze kontynuacji budowy obiektu – mówi syndyk Krzysztof Czekański.

Miasto ma siedem dni na ustosunkowanie się do złożonej propozycji, ale już teraz wiadomo, że syndyk otrzyma zielone światło.

Podejmiemy decyzję o kontynuacji budowy sali – deklaruje Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a władze miasta nie zmienią zdania, pracownicy krośnieńskiego przedsiębiorstwa przejmą plac budowy już w przyszłym tygodniu.

Projekt budowy sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku opiewa na kwotę 2 mln zł. 600 tys. zł to środki zewnętrzne.

Mimo braku sali, sanocka „dwójka” może pochwalić się dużymi sukcesami sportowymi. Wśród absolwentów nie brakuje znanych piłkarzy, hokeistów, czy łyżwiarzy. Dumą szkoły są olimpijczycy: Katarzyna Bachleda-Curuś i Maciej Biega.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Jeżeli budowa zostanie przerwana, będziemy musieli zwrócić dotację”

Budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 wstrzymana. Wykonawca plajtuje. Firmę przejmuje syndyk (ZDJĘCIA)

Sanok buduje salę gimnastyczną

3

21-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)