REKLAMA
REKLAMA

BURMISTRZ OLEJKO: Nie ma zgody na wycinkę 12 drzew. Nie będzie 60 miejsc parkingowych dla pacjentów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Plan stworzenia parkingu dla przychodni przy ul. Lipińskiego w Sanoku zakładał powstanie 60 nowych miejsc postojowych. Zgoda na wycinkę 21 z 33 drzew uniemożliwia jednak start inwestycji. Zmotoryzowani pacjenci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wycinka drzew budzi bardzo dużo kontrowersji wśród mieszkańców. Zapotrzebowanie na parking przy ulicy Lipińskiego jest kwestią oczywistą, ale wyrąb o tak dużym zasięgu jest wręcz niedopuszczalny, tym bardziej, że szczegółowe oględziny wykazały, że niektóre drzewa są w pełni zdrowe – wyjaśnia Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Jak dodaje jeden z pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Sanoku:
Na chwilę obecną wyraziliśmy zgodę na usunięcie 21 sztuk drzew: 10 sztuk świerka pospolitego, 4 sztuki świerka kłującego oraz 7 sztuk lipy drobnolistnej. Kondycja tych drzew nie jest najlepsza. Jeśli SP ZOZ w Sanoku przedstawi ekspertyzę biegłego dendrologa dotyczącą pozostałych drzew, będziemy zobligowani wyrazić zgodę na wycinkę pozostałych gatunków. Aktualnie takiej decyzji nie ma.

Pozostawienie części drzew uniemożliwia realizację założonej koncepcji parkingu, dlatego na razie wycofujemy się z budowy – mówi Adam Siembab, dyrektor sanockiego szpitala.

Poprawa warunków parkingowych zostanie odłożona w czasie, a sytuacja pacjentów nadal będzie czekać na poprawę. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się znaleźć złoty środek pomiędzy ochroną przyrody, a komfortem chorych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Jest plan budowy parkingu dla przychodni przy ul. Lipińskiego. Potrzebna będzie jednak wycinka drzew (ZDJĘCIA)

17-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)