REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Parkomaty zdewastowane. Wandale zalali je złotą farbą (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę, wandale zdewastowali parkomaty w centrum Sanoka. Na urządzenia wylano złotą farbę skutecznie uniemożliwiając pobór opłat.

Do uszkodzenia parkomatów najprawdopodobniej doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zniszczono większość urządzeń, za pomocą których funkcjonuje strefa płatnego parkowania.

Sanocka policja otrzymała zgłoszenia dzisiaj rano.

Obecnie prowadzimy wstępne czynności. Ustalamy wysokość strat. Sprawdzimy, czy miejsce zdarzenia obejmuje monitoring. Jeśli tak, przeglądniemy zapis – tłumaczy Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

– Zdewastowanych zostało 11 z 12 parkomatów. Mamy nadzieję, że po oczyszczeniu farby parkomaty będą działały bez zarzutów. Trudno w tej chwili mówić o stratach. Jeżeli skończy się na oczyszczeniu ich, straty ograniczą się do utraconych dochodów ze strefy parkowania – informuje Wiesław Pyrcak z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, jednostki zarządzającej strefą płatnego parkowania w Sanoku.

– Na parkomatach umieściliśmy informację o ich awarii. Po usunięciu farby, sprawdzimy czy urządzenia działają poprawnie i i przywrócimy je do użytkowania – dodaje W. Pyrcak.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)