REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Próba oszustwa „na wnuczka”. Mogą być kolejne

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj, przed godziną 11:00 na sanockim osiedlu Wójtostwo, przy ul. Armii Krajowej doszło do próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Starsza kobieta nie dała się oszukać. Policja jednak przestrzega, że mogą nastąpić kolejne próby.

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ofiarami tego rodzaju przestępstw padają najczęściej osoby starsze i samotnie mieszkające. Dziś na terenie Sanoka doszło do próby oszustwa tą metodą. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.

Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Najczęściej jest to kontakt telefoniczny, gdzie rozmówca podaje się za członka lub znajomego rodziny, chcąc w ten sposób wyłudzić pieniądze. Oszuści modyfikują swoją historię w taki sposób, aby była ona jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna.

Dziś na terenie Sanoka doszło próby dokonania oszustwa tą metodą. Jednak osoba, do których dzwonił rzekomy wnuczek zorientowała się, że rozmówca jest oszustem. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują podając się za członków rodziny lub znajomych.

Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję.

źródło: Red., KPP Sanok

foto: flickr.com / roujo

07-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)