REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Trzech kierowców straciło prawo jazdy w pierwszym dniu obowiązywania nowych przepisów

SANOK / PODKARPACIE. Trzech kierowców podróżujących drogami powiatu sanockiego pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące po przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Poniedziałek był pierwszym dniem obowiązywania nowych przepisów. Łącznie podczas akcji „Prędkość” policja ukarała mandatem prawie czterdzieści osób.

Sanoccy policjanci prowadzili wczoraj akcję „Prędkość”. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 41 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech kierujących straciło prawa jazdy.

Podczas wczorajszej akcji policjanci ujawnili 41 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 36 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec jednego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, 4 osoby zostały pouczone.

Wśród nich było 3 kierujących, którym policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

– O godz. 13 w miejscowości Trepcza, 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jechał pojazdem marki Volkswagen z prędkością 95 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 40 km/h.

– Po godz. 13 w miejscowości Besko policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat. Kierujący nim 26-letni mieszkaniec województwa małopolskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

– W miejscowości Zarszyn po godz. 14 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który w terenie zabudowanym jechał pojazdem marki Audi z prędkością 107 km/h.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem na 3 miesiące.

Więcej o nowych przepisach tutaj:

Surowsze sankcje dla pijanych kierowców. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

policja170

źródło: KPP Sanok

foto: KWP

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)