REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zaginęła wizualizacja aquaparku za 300 tys. zł? Sprawę zbada policja

SANOK / PODKARPACIE. Na dzisiejszej sesji rady miasta burmistrz Tadeusz Pióro poinformował o zaginięciu dokumentów związanych ze spółką Park Wodny. Chodzi głównie o wizualizację obiektu, za którą miasto zapłaciło 300 tys. zł. Sprawa została zgłoszona na policję.

W sprawozdaniu z działalności pomiędzy sesjami burmistrz Tadeusz Pióro poinformował radnych o zaginięciu zdecydowanej większości dokumentów dotyczących funkcjonowania spółki Park Wodny.

Jak udało nam się dowiedzieć chodzi głównie o wizualizację aquaparku, który miał powstać w Sanoku.

Chcieliśmy wykorzystać stworzoną za 300 tys. zł koncepcję do rewitalizacji MOSiRu w zakresie obu basenów. Stworzenie nowej jakości w zakresie miejskich kąpielisk jest dla nas priorytetem – zaznacza gospodarz Sanoka.

Park Wodny w Sanoku sp z o.o. powstała w 2009 roku. Prezesem zarządu był Damian Delekta. 30 grudnia 2014 roku decyzją nowych władz miasta, które nie widziały możliwości budowy aquaparku, spółka została zawieszona na dwa lata.

W związku z tym, że na tym etapie nie jest możliwe zlikwidowanie spółki Park Wodny w celu uregulowania sytuacji w spółce 29 czerwca walne zgromadzenie wspólników powołało nową radę nadzorczą, a ta powołała nowy zarząd. Ich funkcjonowanie nie pociąga za sobą konsekwencji finansowych – powiedział Tadeusz Pióro.

Prezesem został Jan Paszkiewicz – uzupełnia Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Od dłuższego czasu próbowaliśmy dotrzeć do dokumentów. Zwracaliśmy się z prośbą o ich udostępnienie do byłego prezesa spółki Damiana Delekty, ale nie doczekaliśmy się reakcji. Nie mieliśmy zatem innej możliwości, musieliśmy zgłosić sprawę na policję – mówi burmistrz.

Jeśli chodzi o pływalnie (krytą i odkrytą), władze miasta podkreślają, że stworzenie nowych warunków znajduje się na 1. miejscu na liście obranych celów.

Na początku 2016 roku sanoczanie powinni poznać projekty inwestycji. Cały czas opracowywana będzie strategia pozyskania środków na realizację zadań.

2

foto: sanokparkwodny.pl (wizualizacja obiektu), Red.

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)