REKLAMA
REKLAMA

,,Segregując odpady, dbam o czysty Sanok”. Eko-konkurs rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Edukacja ekologiczna w Sanoku prowadzona jest od ponad dwudziestu lat. Urząd Miasta Sanoka cyklicznie przeprowadza akcje o charakterze proekologicznym np. Sprzątania Świata.

Gmina Miasta Sanoka ponadto współpracuje z Urzędem Marszałkowskim, Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu i wieloma organizacjami pozarządowymi.

W bieżącym roku oprócz dwóch tematycznych konferencji i publikacji gry edukacyjnej z misiem Bu Buliby „Segreguj odpady” przeprowadzono również kampanię edukacyjną pn. „SELEKTYWANA ZBIÓRKA ODPADÓW NA TERENIE GMINY MIASTA SANOKA”. W ramach przedmiotowej kampanii przeprowadzono trzy konkursy: „EKO-PRZEDSZKOLAK – Segregując odpady dbam o czysty Sanok” w placówkach przedszkolnych, „ODPADOWE EKOINNOWACJE” w szkołach podstawowych, oraz „ULOTKA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRAWIDŁOWEGO GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W SANOKU” w gimnazjach. Ponadto ogłoszono konkurs wspólnie z Przedsiębiorstwem Handlowo – Usługowym „TRANSPRZĘT” Czesław Grządziel na hasło i grafikę z logo firmy. Konkursy te były adresowane do wszystkich Sanoczan.

W dniu 30 października br. na Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka odbyła się uroczysta gala, podczas której Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro wręczył nagrody laureatom.

W konkursie plastycznym adresowanym do przedszkoli wręczono następujące nagrody:

za zajęcie I miejsca – domek ogrodowy i zestaw puzzli otrzymało Przedszkole nr 2

za zajęcie II miejsca – AGD dziecięce i zestaw puzzli otrzymała Ochronka im. Dzieciątka Jezus

za zajęcie III miejsca – zestaw puzzli otrzymało Przedszkole nr 3

W konkursie adresowanym do szkół podstawowych pt. „ODPADOWE EKOINNOWACJE”, wyłoniono zwycięskie 3-osobowe drużyny i przyznano następujące nagrody:

za zajęcie I miejsca ex aequo – po trzy tablety dla dwóch drużyn: Szkoła Podstawowa nr 2 i 4

za zajęcie II miejsca – trzy odtwarzacze MP3 dla dwóch drużyn: Szkoła Podstawowa nr 2 i 3

za zajęcie III miejsca – trzy powerbanki dla dwóch drużyn: Szkoła Podstawowa nr 4 i 7

W konkursie adresowanym do gimnazjów uczniowie mieli za zadanie opracować grafikę do ulotki informacyjnej dot. prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta. Treść ulotki stanowiła załącznik do Regulaminu konkursu, który został przesłany do wszystkich sanockich gimnazjów. W przedmiotowym konkursie nie wyłoniono laureatów ponieważ żadna z prac zdaniem komisji konkursu nie spełniła wymagań regulaminu. Założeniem tej części kampanii i konkursu było wyłonienie grupy 3-ch laureatów, których zwycięska ulotka po wydrukowaniu jej z funduszy Gminy Miasta Sanoka trafiłaby do mieszkańców miasta. Jednakże żadna z przedłożonych prac nie nadawała się do publikacji z powodu błędów merytorycznych oraz słabo dopracowanej grafiki.

Laureatkami konkursu pt. „EKODZIAŁALNOŚĆ” organizowanego we współpracy z Przedsiębiorstwem Handlowo – Usługowym „TRANSPRZĘT” Czesław Grządziel na hasło reklamowe, dotyczące ekodziałalności firmy świadczącej usługi odbioru odpadów komunalnych zostały: Pani Anna Białowąs oraz Pani Agnieszka Cybuch. Obie laureatki otrzymały cenne nagrody ufundowane przez Przedsiębiorstwo. Ostatni z konkursów organizowany również wspólnie z P.H.U. „TRANSPRZĘT” – „ EKODZIAŁALNOŚĆ – SEGREGUJ I TY” z uwagi na brak zgłoszeń nie został rozstrzygnięty.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

źródło: UM Sanok

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)