REKLAMA
REKLAMA

Sezon na kradzione volkswageny (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Trzy kradzione Volkswageny oraz jedną naczepę marki Lambert – pochodzącą również z kradzieży, zatrzymali w ciągu ostatnich dni funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W nocy z piątku na sobotę (20/21.02) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej oraz z Placówki SG w Lubaczowie przeprowadzili kontrole legalności pochodzenia pojazdów na drogach dojazdowych do przejśc granicznych oraz na przejściach granicznych. Łącznie skontrolowano ponad 100 pojazdów (osobowych, ciężarowych i autokarów). W wyniku kontroli zatrzymano Volkswagena LT35, skradzionego na terytorium Słowacji. Strażnicy graniczni ujawnili ślady świadczące o wymianie elementu karoserii pojazdu z naniesionym oryginalnym numerem VIN oraz ślady po usunięciu numeru VIN z innych elementów samochodu. Volkwagenem kierował 20 – letni obywatel Ukrainy.

Wartość Volkswagena LT 35 (r. prod. 2006) oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Trzy pojazdy pochodzące z kradzieży zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce.

W piątek do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się 32 – letni obywatel Ukrainy podróżujący samochodem marki Volkswagen Caddy ( r. prod. 2011). Strażnicy graniczni szybko ustalili, że pojazd został skradziony w Niemczech. Wartość zatrzymanego Volkswagena to 45 tysięcy złotych.

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali kradzionego Volkswagena Touran ( r. prod. 2004).  Funkcjonariusz SG, podczas kontroli, stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. Jak się okazało samochód został skradziony w ubiegłym roku na terenie Polski. Volkswagenem podróżował 37 – letni obywatel Ukrainy. Szacunkowa wartość pojazdu to 25 tysięcy.

Natomiast dziś rano (tj. 23 luty) strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali naczepę marki Lambert ( r. prod. 1998). Samochodem ciężarowym kierował 43 – letni Ukrainiec. Wartość naczepy to 25 tysięcy złotych.

Wszystkie pojazdy przekazano funkcjonariuszom Policji celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.

źródło: BOSG

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)