REKLAMA
REKLAMA

Sezon na kradzione volkswageny (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Trzy kradzione Volkswageny oraz jedną naczepę marki Lambert – pochodzącą również z kradzieży, zatrzymali w ciągu ostatnich dni funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W nocy z piątku na sobotę (20/21.02) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej oraz z Placówki SG w Lubaczowie przeprowadzili kontrole legalności pochodzenia pojazdów na drogach dojazdowych do przejśc granicznych oraz na przejściach granicznych. Łącznie skontrolowano ponad 100 pojazdów (osobowych, ciężarowych i autokarów). W wyniku kontroli zatrzymano Volkswagena LT35, skradzionego na terytorium Słowacji. Strażnicy graniczni ujawnili ślady świadczące o wymianie elementu karoserii pojazdu z naniesionym oryginalnym numerem VIN oraz ślady po usunięciu numeru VIN z innych elementów samochodu. Volkwagenem kierował 20 – letni obywatel Ukrainy.

Wartość Volkswagena LT 35 (r. prod. 2006) oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Trzy pojazdy pochodzące z kradzieży zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce.

W piątek do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się 32 – letni obywatel Ukrainy podróżujący samochodem marki Volkswagen Caddy ( r. prod. 2011). Strażnicy graniczni szybko ustalili, że pojazd został skradziony w Niemczech. Wartość zatrzymanego Volkswagena to 45 tysięcy złotych.

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali kradzionego Volkswagena Touran ( r. prod. 2004).  Funkcjonariusz SG, podczas kontroli, stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN pojazdu. Jak się okazało samochód został skradziony w ubiegłym roku na terenie Polski. Volkswagenem podróżował 37 – letni obywatel Ukrainy. Szacunkowa wartość pojazdu to 25 tysięcy.

Natomiast dziś rano (tj. 23 luty) strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali naczepę marki Lambert ( r. prod. 1998). Samochodem ciężarowym kierował 43 – letni Ukrainiec. Wartość naczepy to 25 tysięcy złotych.

Wszystkie pojazdy przekazano funkcjonariuszom Policji celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.

źródło: BOSG

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)