REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: TSV sprawdzi się w Błażowej. Zdrowotne problemy Rusina

BŁAŻOWA / PODKARPACIE. W nadchodzący weekend TSV Sanok wystąpi w towarzyskim turnieju w Błażowej. Rywalami sanoczan będą Karpaty Krosno, Wisłok Strzyżów oraz siatkarze ze Lwowa. – Chcemy wygrać każdy mecz – mówi zawodnik TSV, Tomasz Kusior.

Podopieczni Piotra Podpory przygotowania do zbliżającego się sezonu rozpoczęli 3 sierpnia od zgrupowania w Sanoku. W piątek sanoczanie zmierzą się z Wisłokiem Strzyżów, który w ubiegłym sezonie zajął 9 miejsce w tabeli 2. ligi, przegrywając z TSV dwukrotnie po 3:0.

Drugiego dnia nasi siatkarze zagrają derbowy pojedynek z Karpatami Krosno. Biało-niebiescy zakończyli zeszłoroczne ligowe rozgrywki na 7. pozycji. Popołudniu zmierzymy się z drużyną ze Lwowa, jeżeli bez żadnych problemów Ukraińcy będą mogli dotrzeć do Polski. Szkoleniowcem 1-ligowca zza wschodniej granicy jest wielokrotny reprezentant reprezentacji Polski w latach 70-tych oraz medalista MP w barwach Resovii, Jan Such.

Połowa drużyny jest nowa, doszło do nas 6 zawodników, ale bardzo dobrze się dogadujemy. Atmosfera w zespole jest naprawdę fajna – zdradza środkowy sanockiej drużyny, Tomasz Kusior. – Trwa okres przygotowawczy. Za nami ciężkie treningi, więc nasza dyspozycja nie będzie optymalna. Mimo to, damy z siebie wszystko i postaramy się zwyciężyć te sparingi – dodaje.

Trener sanockiej drużyny Piotr Podpora będzie chciał sprawdzić wszystkich zawodników. – Turniej w Błażowej będzie miał charakter szkoleniowy. Chcemy spróbować się w rywalizacji meczowej. Trener da szansę każdemu zawodnikowi – komentuje Kusior.

W turnieju w Błażowej nie wystąpi Paweł Rusin, który odniósł kontuzję oka. – Nie jest to typowo siatkarska kontuzja, jednak uraz Pawła nie wygląda dobrze. W poniedziałek po badaniach kontrolnych będziemy znali więcej szczegółów – mówi Tomasz Kusior.

WSTĘPNY TERMINARZ TURNIEJU:

PIĄTEK
10:00 Karpaty Krosno – Wisłok Strzyżów
16:00 TSV Sanok – Wisłok Strzyżów
18.20 Karpaty Krosno – Lwów

SOBOTA
10:00 Wisłok Strzyżów – Lwów
12:20 TSV Sanok – Karpaty Krosno
16:00 TSV Sanok – Lwów

stedfan

foto: Jakub Stefanowski

26-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)