REKLAMA
REKLAMA

Sierpień na podkarpackich drogach bezpieczniejszy

PODKARPACIE. Mniej wypadków drogowych, mniej zabitych i rannych w tych zdarzeniach na Podkarpaciu odnotowali policjanci w sierpniu 2015 r. Funkcjonariusze podsumowali również stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie od stycznia do sierpnia.

W sierpniu br. policjanci odnotowali 157 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 204 zostały ranne. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba śmiertelnych ofiar wypadków zmniejszyła się o 73,7 %, a liczba osób rannych w tych zdarzeniach spadła o 10,5 %. Zmniejszyła się również liczba wypadków (o 16 % mniej niż w sierpniu 2014 r.). Policjanci odnotowali 1 321 kolizji drogowych (wzrost o 1,6 %).

statystyka
W sierpniu 2015 r. policjanci ujawnili w sumie 575 przestępstw związanych z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r.

Policjanci podsumowali również stan bezpieczeństwa w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r. W tym czasie na drogach Podkarpacia doszło do 1 114 wypadków (o 1,9 % mniej niż w tym samym okresie roku poprzedniego). W tych zdarzeniach zginęło 86 osób, a 1 406 doznało obrażeń. Liczba zabitych zmniejszyła się więc o 7,5 %, a liczba rannych o 0,6 %. W okresie od stycznia do sierpnia policjanci odnotowali 9 786 kolizji drogowych (wzrost o 5,2 %).

pasy

źródło: KWP

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)