REKLAMA
REKLAMA

,,Śladami wielkich wojen” po Beskidzie Niskim i Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kolejny odcinek z cyklu „Ścieżką przez las” to „Śladami wielkich wojen”. Wyemituje go Telewizja Polska Rzeszów w środę 22 lipca o godz. 19.15. Będzie on opowiadał o leśnych cmentarzach, polach bitew i bunkrach linii Mołotowa.

Wśród gości programu będą m.in. Roman „Fred” Frodyma, przewodnik beskidzki, autor wielu publikacji o cmentarzach z I wojny światowej, przez przyjaciół zwany „generalnym grabarzem Galicji Zachodniej”, a także Robert Bańkosz, znakomity przewodnik i znawca tematyki wojennej Podkarpacia. Z kolei o tragedii Polaków na Brenzbergu opowie Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. Kamera zajrzy też do innych leśnych zakątków Polski, gdzie wielkie wojny pozostawiły po sobie pamiątki w lasach.

Cykl prezentuje turystyczne atrakcje dostępne na wakacyjnych szlakach w lasach Polski. Rozpoczął się w minioną środę konnym rajdem przez Beskid Niski i opowieścią  na temat koników huculskich, tak chętnie używanych w górach.

W kolejnych odsłonach programu pokazany będzie rekreacyjny potencjał polskich lasów, a także tematyka leśnej zwierzyny i możliwości jej oglądania w naturze. Krótkie felietony tematyczne w każdym z odcinków pochodzą z różnych stron kraju, nadając cyklowi  ogólnopolski charakter.

Inicjatorem cyklu jest TVP Rzeszów, zaś realizacją zajmują się Beata Pardel i Anna Sabat.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Arkadiusz Gruszka, Edward Marszałek

22-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)