REKLAMA
REKLAMA

Czas na zdrowie w Niebieszczanach. Uczniowie zorganizowali smaczny festyn (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W piątek 19 czerwca w Gimnazjum  w Niebieszczanach odbył się po raz drugi „Festyn zdrowia”. Uroczystość była ostatnim etapem realizacji projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. 

Jest to tym większe wydarzenie, iż w przedsięwzięcie zaangażowało się Gimnazjum w Niebieszczanach jako jedyne na terenie Gminy i Miasta Sanoka.

Ideą projektu „Czas na zdrowie” jest propagowanie  zdrowego trybu życia, który aż w 50% decyduje o naszym samopoczuciu i zdrowiu. Jednym z zadań konkursowych było zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Takim wydarzeniem, zaplanowanym i zrealizowanym, był festyn zdrowia. W jego przygotowanie zaangażowani byli bezpośrednio uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum, którzy stworzyli zespół „Truskawki” odpowiedzialny za realizacje projektu , rodzice oraz nauczyciele koordynujący projekt Katarzyna Marzec i Iwona Burdziak- Piecuch. Wsparcie finansowe uzyskano z Urzędu Gminy z jednostki Referatu Ochrony Środowiska.

Podczas imprezy odbyły się wykłady i pogadanki między innymi z udziałem Tadeusza Rolnika z Niebieszczan, pani magister farmacji Aldony Szlagi, studentek z Instytutu Medycznego  PWSZ w Sanoku oraz pokaz fitness uczennic gimnazjum pod kierunkiem instruktora Pawła Dorotniaka z PWSZ. Przez cały czas trwania festynu  uczniowie mogli korzystać z porad kosmetyczki Joanny Wanielisty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pani wójt gminy Sanok Anna Hałas, kierownik referatu ochrony środowiska Agnieszka Marszałek, radny gminy Zbigniew Morawski, dyrektorzy i wychowawcy zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z Prusieka i Niebieszczan oraz rodzice.

W czasie festynu odbyły się  rozgrywki sportowe, konkurs „Master Chef” na sałatkę owocową, konkurs na przepis kulinarny. Jednym z założeń konkursowych „Czasu na zdrowie” była prezentacja filmów edukacyjnych, która miała miejsce także w czasie festynu. Punktem na który wszyscy czekali, była degustacja przygotowanych przy pomocy niezastąpionych mam uczniów zdrowych przekąsek. Na stole znalazły się szaszłyki z owoców i warzyw, ciasteczka owsiane, ciasta marchewkowe, lody truskawkowe, sałatka owocowa, soki owocowe i domowy chleb. Było pysznie – dla „Truskawek” i koordynatorów projektu to jeszcze nie koniec, ponieważ do końca roku szkolnego muszą przygotować raport z tego wydarzenia i przesłać go w wersji elektronicznej na adres organizatora projektu. Po tym pozostanie już tylko czekać na wyniki II etapu konkursu „Czas na zdrowie” i trzymać kciuki. Niezależnie jednak od jego wyników uczniowie i koordynatorzy projektu są zgodni, iż „idzie nam z roku na rok coraz lepiej”…. i teraz już wiemy, że we wrześniu pomimo zmęczenia i innych obowiązków, znów zaangażujemy się projekt BOŚ „Czas na zdrowie”.

Szczególne podziękowanie składamy: pani wójt Annie Hałas za wsparcie finansowe, Panu Tadeuszowi Rolnikowi za przygotowanie prezentacji pysznych soków warzywnych, panu Pawłowi Dorotniakowi-  za przygotowanie i przedstawienie układu fitness, pani Joannie Wanieliście- za porady kosmetyczne makijaże, wszystkim mamom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, pani dyrektor Gimnazjum w Niebieszczanach i koleżankom z Grona Pedagogicznego za wsparcie i za to że, możemy zawsze liczyć na waszą pomoc: dziękujemy.

Koordynatorzy projektu i festynu: 
Katarzyna Marzec i Iwona Burdziak- Piecuch.

materiał nadesłany

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)