REKLAMA
REKLAMA

Czas na zdrowie w Niebieszczanach. Uczniowie zorganizowali smaczny festyn (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W piątek 19 czerwca w Gimnazjum  w Niebieszczanach odbył się po raz drugi „Festyn zdrowia”. Uroczystość była ostatnim etapem realizacji projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. 

Jest to tym większe wydarzenie, iż w przedsięwzięcie zaangażowało się Gimnazjum w Niebieszczanach jako jedyne na terenie Gminy i Miasta Sanoka.

Ideą projektu „Czas na zdrowie” jest propagowanie  zdrowego trybu życia, który aż w 50% decyduje o naszym samopoczuciu i zdrowiu. Jednym z zadań konkursowych było zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Takim wydarzeniem, zaplanowanym i zrealizowanym, był festyn zdrowia. W jego przygotowanie zaangażowani byli bezpośrednio uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum, którzy stworzyli zespół „Truskawki” odpowiedzialny za realizacje projektu , rodzice oraz nauczyciele koordynujący projekt Katarzyna Marzec i Iwona Burdziak- Piecuch. Wsparcie finansowe uzyskano z Urzędu Gminy z jednostki Referatu Ochrony Środowiska.

Podczas imprezy odbyły się wykłady i pogadanki między innymi z udziałem Tadeusza Rolnika z Niebieszczan, pani magister farmacji Aldony Szlagi, studentek z Instytutu Medycznego  PWSZ w Sanoku oraz pokaz fitness uczennic gimnazjum pod kierunkiem instruktora Pawła Dorotniaka z PWSZ. Przez cały czas trwania festynu  uczniowie mogli korzystać z porad kosmetyczki Joanny Wanielisty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pani wójt gminy Sanok Anna Hałas, kierownik referatu ochrony środowiska Agnieszka Marszałek, radny gminy Zbigniew Morawski, dyrektorzy i wychowawcy zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z Prusieka i Niebieszczan oraz rodzice.

W czasie festynu odbyły się  rozgrywki sportowe, konkurs „Master Chef” na sałatkę owocową, konkurs na przepis kulinarny. Jednym z założeń konkursowych „Czasu na zdrowie” była prezentacja filmów edukacyjnych, która miała miejsce także w czasie festynu. Punktem na który wszyscy czekali, była degustacja przygotowanych przy pomocy niezastąpionych mam uczniów zdrowych przekąsek. Na stole znalazły się szaszłyki z owoców i warzyw, ciasteczka owsiane, ciasta marchewkowe, lody truskawkowe, sałatka owocowa, soki owocowe i domowy chleb. Było pysznie – dla „Truskawek” i koordynatorów projektu to jeszcze nie koniec, ponieważ do końca roku szkolnego muszą przygotować raport z tego wydarzenia i przesłać go w wersji elektronicznej na adres organizatora projektu. Po tym pozostanie już tylko czekać na wyniki II etapu konkursu „Czas na zdrowie” i trzymać kciuki. Niezależnie jednak od jego wyników uczniowie i koordynatorzy projektu są zgodni, iż „idzie nam z roku na rok coraz lepiej”…. i teraz już wiemy, że we wrześniu pomimo zmęczenia i innych obowiązków, znów zaangażujemy się projekt BOŚ „Czas na zdrowie”.

Szczególne podziękowanie składamy: pani wójt Annie Hałas za wsparcie finansowe, Panu Tadeuszowi Rolnikowi za przygotowanie prezentacji pysznych soków warzywnych, panu Pawłowi Dorotniakowi-  za przygotowanie i przedstawienie układu fitness, pani Joannie Wanieliście- za porady kosmetyczne makijaże, wszystkim mamom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, pani dyrektor Gimnazjum w Niebieszczanach i koleżankom z Grona Pedagogicznego za wsparcie i za to że, możemy zawsze liczyć na waszą pomoc: dziękujemy.

Koordynatorzy projektu i festynu: 
Katarzyna Marzec i Iwona Burdziak- Piecuch.

materiał nadesłany

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)