REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Straż graniczna kontroluje bazar i plac budowy

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podczas minionego weekendu przeprowadzili dwie kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski, w ich wyniku ustalili siedem osób – obywateli Ukrainy pracujących „na czarno”.

Strażnicy graniczni z Placówki w Medyce wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w  sobotę skontrolowali bazar miejski przy ul. Wilsona w Przemyślu. Trzy obywatelki Ukrainy w wieku 26, 46 i 49 lat sprzedawały podrabiana markową odzież oraz perfumy. Żadna z kobiet nie posiadała zezwolenia do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski.

Łączna wartość zajętego przez funkcjonariuszy towaru to 18 tysięcy złotych.

Kobietom zostały wydane decyzje o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdem na teren Polski przez okres 1 roku.

Natomiast strażnicy graniczni z Placówki SG w Czarnej Górnej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z firm budowlanych. Okazało się, że przy budowie pensjonatu na terenie gminy Czarna pracowało nielegalnie 4 obywateli Ukrainy ( wieku od 26 do 55 lat). Dwóch mężczyzn przebywało w Polsce na podstawie kart mrg, które nie upoważniają do wykonywania pracy. Natomiast dwóch pozostałych posiadało wprawdzie tzw. wizy pracownicze, jednak na ich podstawie Ukraińcy mogli pracować ale u zupełnie innego pracodawcy i na terenie województwa śląskiego.

Cała czwórka otrzymała decyzje o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju okres 1 roku. Natomiast w stosunku do pracodawcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie w związku z nielegalnym zatrudnianiem cudzoziemców – grozi mu za to kara grzywny nie mniejsza niż 3000 złotych.

full_7eaaab1f580a0594571ee235aad7db0b

źródło: BOSG

13-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)