REKLAMA
REKLAMA

Studenci pielęgniarstwa z Instytutu Medycznego PWSZ promują zdrowie

SANOK / PODKARPACIE. W okresie od maja do października 2015 roku studenci kierunku pielęgniarstwo z PWSZ w Sanoku raz w miesiącu uczestniczyli w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. W Dydni, Niebocku, Golcowej , Haczowie i Jasienicy Rosielnej przeprowadzali badania profilaktyczne.

Dzięki współpracy z Brzozowskim Kołem Wolontariatu i fundacją Promocji Zdrowia im. dra S. Langa na rzecz brzozowskiego szpitala studenci z Instytutu Medycznego wyjeżdżali do miejscowości gminnych powiatu brzozowskiego, takich jak Dydnia, Niebocko, Golcowa, Haczów, Jasienica Rosielna. Celem wyjazdów było przeprowadzenie badań profilaktycznych, m.in.: pomiar masy ciała, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar wzrostu, pomiar cholesterolu.

Pomimo wielu godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych studenci chętnie współpracują na rzecz społeczności lokalnej uczestnicząc w podobnych projektach. Sprzyja to promowaniu Uczelni, a także jest okazją do praktycznego przygotowywania się do zawodu, jaki w przyszłości będą wykonywać.

W akcji profilaktycznej uczestniczyli studenci III roku: E. Trebenda, K. Dereń, P. Capko, K. Kasperkowicz, A. Freund, M. Dytko. Są to osoby zrzeszone i działające czynnie w Kole Wolontariatu funkcjonującym w Instytucie Medycznym PWSZ im J. Grodka w Sanoku.

zdj_1

źródło: materiały nadesłane

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook