REKLAMA
REKLAMA

Świąteczna magia i tradycja. 20. wystawa bożonarodzeniowa gminy Sanok (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz 20. rękodzielnicy z gminy Sanok spotkali się w Klubie Górnika, aby jubileuszową wystawą bożonarodzeniową zainaugurować przedświąteczny czas. Wystawa ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” czynna będzie do 15 grudnia.

To wyjątkowa, 20. wystawa ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”. Jak podkreślała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Krystyna Kafara:
Co roku państwa prace są piękniejsze, bogatsze. Na każdej wystawie uczymy się czegoś nowego, nowych metod i wzorów. To właśnie czyni wystawę wyjątkową.

Organizatorem wystawy jest niezmiennie gmina Sanok, której przewodzi Anna Hałas. Gośćmi wystawy byli także: sekretarz miasta Waldemar Och, rektor PWSZ doc. dr Elżbieta Cipora oraz sołtysi sołectw gminy Sanok.

Każdego roku bożonarodzeniowa wystawa organizowana przez gminę Sanok wprowadza w magiczny, świąteczny klimat. W Klubie Górnika czuć magię i świąteczną serdeczność. O to, aby w tym roku jej nie zabrakło, zadbała grupa teatralna ,,Strachoczanie” przedstawiając herodynki, tradycyjny obrzęd, z którego wywodzi się dzisiejsze kolędowanie.

Wystawa będzie czynna do 15 grudnia 2015 r. (włącznie) w godz. od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z inauguracji wystawy.

Strony w galerii nie zmieniają się automatycznie. Przejście do drugiej strony galerii odbywa się manualnie.

Red.Wystawa z roku 2014
Wystawa z roku 2013
Wystawa z roku 2012

10-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)