REKLAMA
REKLAMA

Światowy Dzień Poezji na ulicach Zagórza

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ramach „Światowego Dnia Poezji” gimnazjaliści z Zagórza wyszli z poezją na ustach do swoich mieszkańców.  W pierwszy dzień wiosny grupa teatralna pod opieką Ewy Bryły – Czech prezentowała poezję na ulicach  Zagórza.

Po spotkaniu w bibliotece miejskiej uczniowie ruszyli do sklepów, urzędów i zakładów  informując wszystkich o „Światowym Dniu Poezji” i recytując wiersze. Celem grupy była   promocja na szeroką skalę pisania, czytania, publikowania poezji. Uczestnicy pokazali nowy impuls dla społeczeństwa, by doceniła poezję i jej role w życiu człowieka. Promocja odbyła się również w szkole. Przygotowano szereg ciekawych informacji o poezji w formie plakatów. Ulubionymi poetami okazali się Kochanowski, Mickiewicz, Baczyński, Szymborska, Miłosz i Herbert. Młodzież była zachwycona postawą mieszkańców, którzy pomimo sobotniego pośpiechu zatrzymywali się i z zainteresowaniem słuchali poezji.

Akcja odbyła się we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Zagórzu a wiersze  recytowali: Karolina, Martyna, Natalia, Klaudia, Karolina, Ola, Weronika, Patryk, Szymon, Patryk i inni.

zagorz

materiał nadesłany

24-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)