REKLAMA
REKLAMA

Swingujący Chopin – klasycznie i na jazzowo

SANOK / PODKARPACIE. „Swingujący Chopin” to trudne zadanie muzyczne dla wszystkich twórców i wykonawców. Jednym z nielicznych, który świetnie radzi sobie z transkrypcjami i improwizacjami jazzowymi na temat chopinowskich mazurków, walców, ballad i etiud jest Filip Wojciechowski.

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza nas na koncert „Swingujący Chopin – klasycznie i na jazzowo”, który odbędzie się 2 lutego 2015 o godz. 19:00 w Sanockim Domu Kultury.

Jazz Trio Filipa Wojciechowskiego zabierze nas w świat własnej chopinowskiej wizji, wyróżniającej się elegancją i błyskiem wirtuozerii. Utwory Chopina brzmią jak oryginalne tematy jazzowe a w postaci przedstawionej przez zespół świetnie nadają się do improwizacji. Koncerty zespołu to prawdziwy majstersztyk.

Lider grupy, Filip Wojciechowski, to wybitny pianista, laureat konkursu chopinowskiego, który wybrał własną drogę twórczych poszukiwań i skierował swoje zainteresowania w stronę jazzu. Od lat z powodzeniem równolegle rozwija karierę jazzmana i interpretatora muzyki poważnej, przełamując skutecznie niegdysiejszy stereotyp o niemożności pogodzenia tych dwóch żywiołów.

Czy jest możliwa koegzystencja dwóch muzycznych światów? To teza do udowodnienia w czasie koncertu poniedziałkowego.

Wykonawcy:
Filip Wojciechowski– fortepian,
Piotr Biskupski – perkusja,
Paweł Pańta – kontrabas, gitara

plakat

PFRK

ZOBACZ TAKŻE:
Turnau, AudioFeels, Jazz Trio… Przed nami jubileuszowe Międzynarodowe Forum Pianistyczne

Nastaw się na moc wrażeń! AudioFeels zagra w Sanoku

Na inaugurację… Grzegorz Turnau!

27-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)