REKLAMA
REKLAMA

Swingujący Chopin – klasycznie i na jazzowo

SANOK / PODKARPACIE. „Swingujący Chopin” to trudne zadanie muzyczne dla wszystkich twórców i wykonawców. Jednym z nielicznych, który świetnie radzi sobie z transkrypcjami i improwizacjami jazzowymi na temat chopinowskich mazurków, walców, ballad i etiud jest Filip Wojciechowski.

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury zaprasza nas na koncert „Swingujący Chopin – klasycznie i na jazzowo”, który odbędzie się 2 lutego 2015 o godz. 19:00 w Sanockim Domu Kultury.

Jazz Trio Filipa Wojciechowskiego zabierze nas w świat własnej chopinowskiej wizji, wyróżniającej się elegancją i błyskiem wirtuozerii. Utwory Chopina brzmią jak oryginalne tematy jazzowe a w postaci przedstawionej przez zespół świetnie nadają się do improwizacji. Koncerty zespołu to prawdziwy majstersztyk.

Lider grupy, Filip Wojciechowski, to wybitny pianista, laureat konkursu chopinowskiego, który wybrał własną drogę twórczych poszukiwań i skierował swoje zainteresowania w stronę jazzu. Od lat z powodzeniem równolegle rozwija karierę jazzmana i interpretatora muzyki poważnej, przełamując skutecznie niegdysiejszy stereotyp o niemożności pogodzenia tych dwóch żywiołów.

Czy jest możliwa koegzystencja dwóch muzycznych światów? To teza do udowodnienia w czasie koncertu poniedziałkowego.

Wykonawcy:
Filip Wojciechowski– fortepian,
Piotr Biskupski – perkusja,
Paweł Pańta – kontrabas, gitara

plakat

PFRK

ZOBACZ TAKŻE:
Turnau, AudioFeels, Jazz Trio… Przed nami jubileuszowe Międzynarodowe Forum Pianistyczne

Nastaw się na moc wrażeń! AudioFeels zagra w Sanoku

Na inaugurację… Grzegorz Turnau!

27-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)