REKLAMA
REKLAMA

Symptomy, rodzaje przemocy oraz procedura ,,Niebieskiej Karty”. O przemocy w rodzinie z nauczycielami

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj w Gimnazjum nr 4 w Sanoku policjanci spotkali się z gronem pedagogicznym. Głównym tematem spotkania było zjawisko przemocy w rodzinie oraz procedura „ Niebieskie Karty”.

Wczoraj z  gronem pedagogicznym w Gimnazjum nr 4 w Sanoku na temat zjawiska przemocy w rodzinie rozmawiali policjanci z zespołu ds. nieletnich. Główne aspekty, które zostały poruszone na spotkaniu to m. in. rodzaje przemocy, symptomy, które mogą wskazywać, że osoby dotknięte są tym zjawiskiem, oraz metody i sposoby udzielania pomocy osobą pokrzywdzonym.

Nauczycielom przekazano także informacje, w jaki sposób należy rozmawiać z osobami, u których istnieje podejrzenie, że są osobami dotkniętymi przemocą oraz jakie kroki należy podjąć, aby im pomóc. Funkcjonariusze omówili również procedurę „Niebieskie Karty”. Policjanci poinformowali czemu ta procedura służy oraz kiedy i w jakiej sytuacji należy ją prowadzić.

źródło: KPP Sanok

przemoc w rodzinie

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)