REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Totus Tuus. Wyjątkowy koncert ku pamięci Papieża Polaka (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dobiegający końca  rok 2015 poświęcony był postaci niezwykłej – Św. Janowi Pawłowi II, którego Sejm RP ustanowił patronem roku, podkreślając w uchwale ogromne jego zasługi i zaangażowanie  w procesie odradzania się niepodległości naszej ojczyzny.

W bieżącym roku przypadła również dziesiąta  rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji Ojca Świętego, który dla Polaków był kimś więcej niż głową kościoła. Widzieliśmy w nim wielkiego rodaka, człowieka o niezwykłej dobroci i mądrości, prawdziwego przewodnika duchowego, a także większość z nas ma swoje własne, niepowtarzalne wspomnienia związane z osobą Papieża Polaka.

W związku z powyższym uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu, z dumą noszącej imię Jana Pawła II, od stycznia b.r uczestniczyli w licznych akcjach związanych ze swym patronem: apelach, akademiach, konkursie. Dzieci z kl. 0-3 wraz z  rodzicami uczestniczyli w wędrówce zagórskim szlakiem papieskim, podczas której wspominali ważne wydarzenia z życia JP II, a na zakończenie z klasztornego wzgórza wypuścili lampiony z intencjami skierowanymi do Ojca Świętego.

01.12.2015 na deskach MGOKiS w Zagórzu uczniowie zagórskiej Podstawówki zaprezentowali mieszkańcom miasta koncert pt. ,,Jan Paweł II- Polak, Papież, Świata Obywatel”.

Ze wzruszeniem wspominali m.in. 16 października 1978r, kiedy kardynał Karol Wojtyła został wybrany nowym papieżem, a także dzień inauguracji Pontyfikatu i pamiętne słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. W sposób szczególny wspominali  również pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Polski i prorocze słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

W programie artystycznym wystąpił 50-cio osobowy chór pod kierunkiem E. Rudy, który zaprezentował piękne utwory związane z Janem Pawłem II oraz liczna grupa recytatorów przygotowanych przez M. Hydzik i K. Żytkę. Dopełnieniem koncertu była przygotowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagórzu wystawa pamiątek i zdjęć z prywatnych archiwów Zagórzan, a także pozycji książkowych związanych z Janem Pawłem II.

materiał nadesłany

07-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)