REKLAMA
REKLAMA

Trepczańskie Szkolne Zaduszki w starym kościele (ZDJĘCIA)

TREPCZA / PODKARPACIE. Coraz dłuższe jesienne wieczory sprzyjają rodzinnym rozmowom i  różnorakim wspomnieniom. Obchodzony niedawno Dzień Nauczyciela i zbliżające się listopadowe Zaduszki  budzą uczucia wdzięczności, ku tym którzy w latach szkolnych kształtowali nasze umysły i serca. Modlitewne ich wspomnienie będzie znakiem wdzięcznej pamięci.


trepcza1
Uczniowie Zespołu Szkół w Trepczy na zadanie domowe otrzymali, by poprzez rozmowę z ze starszymi, zwłaszcza pokoleniem ich babć i dziadków utrwalić pamięć o nauczycielach, którzy w trudnych czasach przed i powojennych podejmowali  pracę w wiejskiej szkole.  Będzie tu miejsce również na wspomnienie kapłanów dojeżdżających z sanockiej Fary i OO Franciszkanów na katechezę, która wtedy odbywała się w przykościelnej salce. Nie można zapomnieć o ludziach pełniących ważne funkcje  społeczne i administracyjne, dla których  oczkiem w głowie były działania na rzecz rozbudowy szkoły i coraz lepszego jej wyposażenia. Historia szkoły zna również pełne bólu przypadki tragicznej śmierci dzieci:  3 chłopców  w wyniku lawiny śnieżnej nad Sanem (1984), dziewczynki – ofiary pożaru domu (1994), chłopca przy obsłudze koni (2004), dziewczynki – ofiary postrzelenia we Włoszech (2007), czy też dziewczynki po dzielnej walce z nieuleczalną chorobą  (2011).

W modlitwę włączeni będą inni absolwenci naszej szkoły, którzy – sądząc po ludzku – przedwcześnie zostali wezwani do wieczności. Odczytana lista nazwisk i zapalane świece pamięci staną się osobliwą lekcją historii małej Ojczyzny.

        trepcza2

„Trepczańskie Szkolne Zaduszki” z udziałem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli Zespołu Szkół wraz przedstawicielami miejscowego społeczeństwa zostały zaplanowane  pierwszym tygodniu listopada br. w starym kościele w Trepczy, znajdującym się w bliskości szkoły.

trepcza3

Serdecznie zapraszamy.

Tekst: pr  
Foto: archiwum
materiał nadesłany

26-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)