REKLAMA
REKLAMA

Uwaga kierowcy! Podczas świąt wzmożone kontrole policyjne

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Od piątku 3 kwietnia sanoccy policjanci rozpoczynają działania „Wielkanoc 2015”. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu.

Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Ich celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Okres świąteczny to czas, kiedy wiele osób podróżuje, aby spędzić święta wspólnie z rodzinami. W Wielki Piątek sanoccy funkcjonariusze rozpoczynają akcję „Wielkanoc 2015”. Do Poniedziałku Wielkanocnego policjanci czuwać będą nad płynnością i bezpieczeństwem ruchu. Będą też monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:
– nieprawidłowe wyprzedzanie
– omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
–  przekraczanie dopuszczalnej prędkości
–  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Baczną uwagę policjanci będą zwracać również na trzeźwość kierowców.

Przypominamy, że obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 16 maja 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:
– 4 kwietnia 2015r od godz. 18.00 do godz. 22.00
– 5 kwietnia 2015r od godz.  8.00 do godz.  22.00
– 6 kwietnia 2015r do godz.  8.00 do godz.  22.00

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne.

źródło: KPP Sanok

1301203680

03-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)