REKLAMA
REKLAMA

VII Noworoczne Kolędowanie – Niebieszczany 2015 (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE.  25 stycznia w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach odbyło się Noworoczne Kolędowanie. Impreza miała na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Przy wypełnionej po brzegi sali zaprezentowało się 7 zespołów.

Koncert rozpoczęła strażacka orkiestra dęta z Pakoszówki prezentując kolędy w wersji instrumentalnej. Po orkiestrze dętej na scenie wystąpił Zespół Ludowy i Rozrywkowy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Na kolędowaniu nie mogło zabraknąć dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, które nie tylko pięknie śpiewały kolędy ale również pięknie wyglądały jako anioły czy pastuszkowie.

Podczas kolędowania wystąpił również: zespół wokalno-instrumentalny „Lawenda” z Sanoczka, zespół śpiewaczy „Zgoda” z Kostarowiec oraz zespół obrzędowo-wokalny „Pakoszowianie” z Pakoszówki.

Kolędowanie zakończyła kapela ludowa „Kamraty”.

Pani Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok podziękowała wszystkim zespołom za piękne kolędowanie, wręczając im pamiątkowe dyplomy i statuetki.

materiały nadesłane

26-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)