REKLAMA
REKLAMA

W długi weekend majowy bieszczadzka ciuchcia zainauguruje sezon letni (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzka Kolejka Leśna rusza w długi weekend majowy. Ciuchcia będzie wyjeżdżać z Majdanu dwa razy dziennie. O 10:00 do Przysłupia, a także o 13:00 do Balnicy. Na trasie kolejki przeprowadzono remonty.

Tradycyjnie kolejka leśna zainauguruje sezon letni w długi weekend majowy. Od 1 do 3 maja br., do dyspozycji wszystkich odwiedzających Bieszczady będą dwa kursy. O 10:00 w Majdanie rozpocznie się kurs do Przysłupia, natomiast trzy godziny później do Balnicy.

Począwszy od długiego weekendu majowego, kolejka będzie jeździć według rozkładu. Do rozpoczęcia wakacji w każdą sobotę i niedzielę o 10:00 i 13:00, natomiast podczas letniego odpoczynku również od poniedziałku do piątku o takich samych porach. Dodatkowo, w weekendy będą dostępne kursy o 10:30 (do Balnicy) i 13:30 (do Przysłupia).

Jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc, w miarę możliwości zostaną zorganizowane dodatkowe kursy.

Na trasie kolejki przeprowadzono remonty. Zmodernizowano stację w Przysłupiu, poszerzana jest przestrzeń parkingowa w Majdanie. Prace pochłonęły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środki pochodzą z funduszy szwajcarskich.

Będzie przede wszystkim bezpieczniej i bardziej komfortowo. Na stacji w Przysłupiu zostało ułatwione wejście i wyjście z kolejki. Ponadto, pracujemy nad powiększeniem liczby miejsc parkingowych przy stacji w Majdanie. Wkrótce rozpoczynamy sezon letni, zapraszamy turystów! – mówi Mariusz Wermiński, prezes fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

foto: Bieszczadzka Kolejka Leśna

29-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)