REKLAMA
REKLAMA

W długi weekend majowy bieszczadzka ciuchcia zainauguruje sezon letni (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzka Kolejka Leśna rusza w długi weekend majowy. Ciuchcia będzie wyjeżdżać z Majdanu dwa razy dziennie. O 10:00 do Przysłupia, a także o 13:00 do Balnicy. Na trasie kolejki przeprowadzono remonty.

Tradycyjnie kolejka leśna zainauguruje sezon letni w długi weekend majowy. Od 1 do 3 maja br., do dyspozycji wszystkich odwiedzających Bieszczady będą dwa kursy. O 10:00 w Majdanie rozpocznie się kurs do Przysłupia, natomiast trzy godziny później do Balnicy.

Począwszy od długiego weekendu majowego, kolejka będzie jeździć według rozkładu. Do rozpoczęcia wakacji w każdą sobotę i niedzielę o 10:00 i 13:00, natomiast podczas letniego odpoczynku również od poniedziałku do piątku o takich samych porach. Dodatkowo, w weekendy będą dostępne kursy o 10:30 (do Balnicy) i 13:30 (do Przysłupia).

Jeśli chętnych będzie więcej niż miejsc, w miarę możliwości zostaną zorganizowane dodatkowe kursy.

Na trasie kolejki przeprowadzono remonty. Zmodernizowano stację w Przysłupiu, poszerzana jest przestrzeń parkingowa w Majdanie. Prace pochłonęły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Środki pochodzą z funduszy szwajcarskich.

Będzie przede wszystkim bezpieczniej i bardziej komfortowo. Na stacji w Przysłupiu zostało ułatwione wejście i wyjście z kolejki. Ponadto, pracujemy nad powiększeniem liczby miejsc parkingowych przy stacji w Majdanie. Wkrótce rozpoczynamy sezon letni, zapraszamy turystów! – mówi Mariusz Wermiński, prezes fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

foto: Bieszczadzka Kolejka Leśna

29-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)