REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę awantury, dziś rezygnacja. Poseł PSL Dariusz Dziadzio kończy sejmową karierę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Nie milkną echa po burzy wywołanej przez skandal z alkoholem, policją i Posłem na Sejm w tle. Wczoraj na łamach naszego portalu publikowaliśmy oświadczenie, że ,,Poseł to nie święta krowa, ale też człowiek”. Dziś dowiadujemy się, że Dariusz Dziadzio wycofuje się z wyborów.

Przypomnijmy, że w niedzielę ok. godz. 3 rano policjanci zatrzymali pijanego awanturującego się mężczyznę, który zakuty w kajdanki został przewieziony do izby wytrzeźwień. Tam 40-latek przedstawił swoją legitymację poselską, po czym odstąpiono od czynności policyjnych.

W poniedziałek informacja bardzo szybko obiegła lokalne media. Na dzień po niefortunnym zdarzeniu Poseł Dariusz Dziadzio wydał oświadczenie, w którym pisał:  ,,…wieczorem z 25 na 26 września byłem na prywatnym spotkaniu, nie prowadziłem samochodu, a swoim zachowaniem w żaden sposób nie złamałem prawa. […] Jestem zdania, że Poseł to nie święta krowa, ale to też człowiek„.

Dziś dowiadujemy się, że Poseł rezygnuje ze startu w najbliższych wyborach. Decyzja ta podyktowana jest dobrem rodziny.

Szanowni Państwo,

podjąłem decyzję o wycofaniu się ze startu w nadchodzących wyborach. Jest ona podyktowana dobrem mojej rodziny, o która muszę zadbać.

Podsumowując swoje 4 lata w Sejmie za największy sukces uważam pracę nad projektem oraz uchwalenie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Doprowadziłem tę ustawę do końca, ze świadomością, że środowisko czekało na tę ustawę 27 lat.

Zawsze wspierałem środowiska pielęgniarek i diagnostów laboratoryjnych. Zorganizowałem dla tych grup zawodowych specjalne posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia. Udało mi się też skutecznie interweniować i zlikwidować kolejne na zaopatrzenie ortopedyczne w Podkarpackim NFZ – która trwała od II kwartału 2010 roku oraz na specjalistyczne wózki inwalidzkie. Działaniem wynikającym z poszanowania solidarności społecznej była zakończona sukcesem praca na rzecz działkowców. Praca w podkomisji nad obywatelskim projektem ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz praca w Komisji Infrastruktury na rzecz obywatelskiego projektu ustawy Stop Rozbiórkom Altan. Do pozostałych działań należą wsparcie dofinansowania 90mln zł na budowę mostu im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie oraz aktywna promocja regionu podkarpackiego jako miejsca inwestycji, współpracy gospodarczej polsko-japońskiej.

Dziękuję wszystkim za dobre słowo, dziękuję za uzyskane wsparcie ale również dziękuję za słowa krytyki.

Z poważaniem,
Dariusz Dziadzio

dziadzio

foto: Oficjalna strona Posła na Sejm RP

Zobacz także:

Pijany poseł awanturował się i popchnął policjanta

,,Poseł to nie święta krowa”. Dariusz Dziadzio przeprasza za awantury

30-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)