REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę śpimy godzinę dłużej

25 października to niewątpliwie dzień, na który czeka wielu Polaków. Czas zmian nie tylko na ul. Wiejskiej. W przedwyborczym natłoku, wielu pewnie zapomniało, że tego dnia śpimy godzinę dłużej. W noc z 24 na 25 października zmieniamy czas z letniego na zimowy.


W noc z 24 na 25 października zmieniamy czas przestawiając wskazówki zegarów z godziny 3.00 na godzinę 2.00 w nocy. To daje nam dodatkową godzinę na wypoczynek, regenerację i dla niezdecydowanych – wybór kandydatów.

Na szczęście obecnie nasze telefony oraz wszystkie sprzęty elektroniczne zostały przystosowane do tych zmian i nie musimy już pamiętać o ich przestawianiu. Jeśli zaś ktoś woli tradycyjne, manualne zegarki, musi mieć zmianę czasu na uwadze.

Coraz częściej przy okazji zmiany czasu debatuje się nad jej koniecznością. Zdania nadal są podzielone i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla przykładu, podczas zmiany czasu z zimowego na letni, Rosjanie po raz ostatni przesuwali swoje wskazówki, ponieważ tamtejszy rząd podjął decyzję o stosowaniu jednego, letniego czasu.

Jak powinno być w Polsce? Czy nadal powinniśmy zmieniać zegarki i zmuszać się wcześniejszego, bądź późniejszego wstawania? Czekamy na Państwa opinie. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

2

22-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)