REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę śpimy godzinę dłużej

25 października to niewątpliwie dzień, na który czeka wielu Polaków. Czas zmian nie tylko na ul. Wiejskiej. W przedwyborczym natłoku, wielu pewnie zapomniało, że tego dnia śpimy godzinę dłużej. W noc z 24 na 25 października zmieniamy czas z letniego na zimowy.


W noc z 24 na 25 października zmieniamy czas przestawiając wskazówki zegarów z godziny 3.00 na godzinę 2.00 w nocy. To daje nam dodatkową godzinę na wypoczynek, regenerację i dla niezdecydowanych – wybór kandydatów.

Na szczęście obecnie nasze telefony oraz wszystkie sprzęty elektroniczne zostały przystosowane do tych zmian i nie musimy już pamiętać o ich przestawianiu. Jeśli zaś ktoś woli tradycyjne, manualne zegarki, musi mieć zmianę czasu na uwadze.

Coraz częściej przy okazji zmiany czasu debatuje się nad jej koniecznością. Zdania nadal są podzielone i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla przykładu, podczas zmiany czasu z zimowego na letni, Rosjanie po raz ostatni przesuwali swoje wskazówki, ponieważ tamtejszy rząd podjął decyzję o stosowaniu jednego, letniego czasu.

Jak powinno być w Polsce? Czy nadal powinniśmy zmieniać zegarki i zmuszać się wcześniejszego, bądź późniejszego wstawania? Czekamy na Państwa opinie. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

2

22-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)