REKLAMA
REKLAMA

Wakacje z policją (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci spędzające wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odwiedziły komendę Policji. Przyglądały się z bliska pracy policjantów oraz oglądały elementy wyposażenia służbowego.

Sanoccy policjanci gościli dzisiaj dzieci spędzające wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Wizyta odbyła się w ramach zajęć pod nazwą „ciekawe zawody”.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję podglądać pracę policjantów oraz posłuchać informacji na temat pełnienia służby. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wykonany przez technika kryminalistyki. Dzieci zwiedziły także budynek komendy oraz obejrzały policyjny sprzęt.


242920649Podczas wizyty w ośrodku Caritas w Zboiskach policjanci prowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności prawnej. Poruszali również zagadnienia związane z profilaktyką alkoholizmu, narkomanii oraz tzw. dopalaczy. Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań.

Policjanci realizując akcje pn. „Bezpieczne Wakacje 2015”, odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu sanockiego. Jedno z takich spotkań odbyło się w miniony piątek z uczestnikami kolonii zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w miejscowości Zboiska.

W trakcie pogadanki funkcjonariusze przekazali uczestnikom informacje na temat odpowiedzialności karnej. Uświadamiali młodzież o szkodliwości zażywania narkotyków, w tym również tzw. dopalaczy. Promowali wśród zebranych bezpieczne zachowania oraz  zdrowy styl życia, bez uzależnień. Podkreślali, że życie i zdrowie człowieka jest najwyższą wartością.

Policjanci uwrażliwiali także dzieci i młodzież na niesienie pomocy osobom, które padły ofiarą przestępstwa. Mówili o zjawisku przemocy i negatywnych skutkach jej stosowania. Podawali przykłady ryzykownych zachowań oraz informowali o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Przekazywali informacje na temat jak bezpiecznie postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w sieci, na drodze oraz podczas letniego wypoczynku.

Działania służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo młodzieży

źródło: KPP Sanok

28-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)