REKLAMA
REKLAMA

Walczą na wielu frontach. W sumie ponad pół tysiąca zawodników!

SANOK / PODKARPACIE. W miesiącu sierpniu zanim rozpoczęto zmagania ligowe, postawionych było kilka celów do osiągnięcia. Pierwszym z nich jest oczywiście bezdyskusyjny awans seniorów Ekoball Stal Sanok do klasy “O”, którzy jak na razie zdecydowanie liderują i kroczą pewnym krokiem do ligi znajdującej się piętro wyżej.

Kolejnym, równie ważnym celem i zadaniem dla trenerów jest utrzymanie szerokiej kadry piłkarzy w każdym z roczników, a przy tym systematyczne podnoszenie umiejętności piłkarskich każdego ze swoich podopiecznych, by walczyć z najlepszymi drużynami w województwie na każdym szczeblu rozgrywek, dając jednocześnie szansę gry każdemu trenującemu chłopakowi.

1“Wdarliśmy się” przebojem, uporem i pracą, jako zupełnie nowa, początkowo nieznana drużyna stanowiąca o sile młodzieżowej podkarpackiej piłki nożnej. W wielu rocznikach posiadamy reprezentantów Podkarpacia, wkrótce liczymy na to, że wychowamy reprezentanta Polski. Logo piłki z zielonym listkiem znane jest już każdemu, kto interesuje się piłką nożną w naszym regionie.

Najbardziej ambitnym jednak celem, i chyba najtrudniejszym do osiągnięcia było (i nadal jest) zwycięstwo w Pierwszej Podkarpackiej Lidze Juniorów oraz awans do Centralnej Ligi Juniorów na przyszły sezon.

Po rundzie jesiennej liderujemy, licząc, że marzenie to uda się spełnić. Jeśli tak się stanie będzie to najlepsza ocena pracy Ekoballu, jej jakości i profesjonalizmu.

Drużyna juniorów starszych (rocznik 1997/98) jest najstarszym naszym zespołem, złożonym z chłopców z pierwszego i drugiego naboru do EKOBALL-u, w roku 2007 i 2008, w momencie założenia naszej organizacji. Ci chłopcy, którzy brylują na podkarpackich boiskach oraz wchodzą powoli do drużyny seniorów, rozpoczynali przygodę z piłką w wieku 10 lat. Po siedmiu latach systematycznych treningów, u progu dorosłości są w znakomitym miejscu do zrobienia dużej kariery piłkarskiej. Jeszcze większą szansę na wybicie się będą mieć dzisiejsi 10-latkowie, którzy trenują już od piątego roku życia, a którzy w przyszłości nie będą musieli walczyć w A-klasowych czy okręgowych rozgrywkach, lecz będą już mieli przygotowaną przez starszych kolegów III lub miejmy nadzieję II, a nawet I ligę.

Wracając do analizy jesiennych rozgrywek, przedstawimy poniżej wyniki, tabele oraz strzelców bramek siedmiu drużyn EKOBALL SANOK, które uczestniczą w podkarpackich ligach młodzieżowych.


Pierwsza Liga Podkarpacka Juniorów Starszych (rocznik 1997/98):2

Wyniki:
Stal Stalowa Wola 0:3 Ekoball Sanok (Gołda 1, Zajdel 1, Borek 1)
Ekoball Sanok 7:0 Polonia Przemyśl (Mołczan 3, Zajdel 2, Słysz 2)
Karpaty Krosno 1:3 Ekoball Sanok (Krowiak 2, Gołda 1)
Ekoball Sanok 2:1 Igloopol Dębica (Hydzik 1, Borek 1)
Resovia Rzeszów 2:1 Ekoball Sanok (Zajdel 1)
Wisłoka Dębica 0:4 Ekoball Sanok (Mołczan 1, Kaczmarski 1, Hydzik 1, Gołda 1)
Ekoball Sanok 1:0 Czarni Jasło (Borek 1)
Błękitni Ropczyce 1:2 Ekoball Sanok (Krowiak 1, Zajdel 1)
Ekoball Sanok 8:3 Gryf Mielec (Borek 4, Krowiak 2, Hydzik 1, Zajdel 1)
Stal Nowa Dęba 2:4 Ekoball Sanok (Kaczmarski 1, Borek 1, Zajdel 1, Mołczan 1)
Ekoball Sanok 2:0 Siarka Tarnobrzeg (Gąsior 1, Zajdel 1)

Strzelcy: Zajdel 8, Borek 8, Mołczan 5, Krowiak 5, Hydzik 3, Gołda 3, Słysz 2, Kaczmarski 2, Gąsior 1

TABELA:
1. Ekoball Sanok 30 pkt, 10-0-1, 37-10
2. Resovia Rzeszów 26 pkt, 8-2-0, 33-7
3. Igloopol Dębica 25 pkt, 8-1-2, 35-13
4. Siarka Tarnobrzeg 19 pkt, 5-4-2, 20-13
5. Karpaty MOSiR Krosno 16 pkt, 5-1-5, 24-23
6. Stal Stalowa Wola 15 pkt, 4-3-3, 22-17
7. Gryf Mielec 11pkt, 3-2-6, 21-37, 18-27
8. Stal Nowa Dęba 11 pkt, 3-2-6, 21-37
9. Czarni 1910 Jasło 10 pkt, 3-1-7, 14-25
10. Błękitni Ropczyce 9 pkt, 2-3-6, 18-24
11. Polonia Przemyśl 8 pkt, 2-2-7, 11-35
12. ASP Wisłoka Dębica 3 pkt, 0-3-8, 9-31

Skład: Borek Michał, Drobot Gabriel, Duduś Miłosz, Femin Arkadiusz, Gąsior Dawid, Gierczak Mateusz, Gołda Bartosz, Hydzik Igor, Jaklik Krystian, Jarzec Michał, Jurek Dominik, Kaczmarski Konrad, Kijowski Wacław, Krowiak Michał, Mołczan Mateusz, Niedziela Grzegorz, Sabata Dawid, Sitek Bartłomiej, Słysz Szymon, Szczygieł Rafał, Witkoś Jakub, Wojtoń Arkadiusz, Zajdel Seweryn
Trener: Piotr Kot


Pierwsza Liga Podkarpacka Juniorów Młodszych (rocznik 1999/2000):3

Wyniki:
Siarka Tarnobrzeg 0:2 Ekoball Sanok (Kruczek 1, Paszkowski 1)
Ekoball Sanok 1:1 Polonia Przemyśl (Słysz 1)
Karpaty Krosno 4:2 Ekoball Sanok (Posadzki 2)
Ekoball Sanok 2:3 Lechia Sędziszów (Posadzki 1, Słysz 1)
Orzeł Przeworsk 4:3 Ekoball Sanok (Słysz 1, Ważny 1, Domaradzki 1)
Ekoball Sanok 0:1 Igloopol Dębica
Resovia Rzeszów 2:1 Ekoball Sanok (Ważny 1)
Błękitni Ropczyce 4:3 Ekoball Sanok (Baran 1, Pielech 1, Kruczek 1)
Ekoball Sanok 3:0 Czarni Jasło (Pielech 1, Domaradzki 1, Kruczek 1)
Stal Stalowa Wola 0:2 Ekoball Sanok (Kruczek 1, Słysz 1)
Ekoball Sanok 1:4 Stal Rzeszów (Kania 1)
Gryf Mielec 1:2 Ekoball Sanok (Domaradzki 1, Paszkowski 1)
Ekoball Sanok 0:3 Stal Mielec

Strzelcy: Kruczek 4, Słysz 4, Posadzki 3, Domaradzki 3, Ważny 2, Paszkowski 2, Pielech 2, Baran 1, Kania 1

4

TABELA:
1. Stal Mielec 34 pkt, 11-1-1, 75-6
2. Stal Rzeszów 33 pkt, 11-0-2, 68-15
3. Resovia Rzeszów 31 pkt, 10-1-2, 47-11
4. Karpaty MOSiR Krosno 29 pkt, 9-2-2, 33-14
5. Igloopol Dębica 23 pkt, 7-2-4, 33-21
6. Błękitni Ropczyce 21 pkt, 6-3-4, 29-25
7. Stal Stalowa Wola 18 pkt, 6-0-7, 22-36
8. Lechia Sędziszów Młp. 16 pkt, 5-1-7, 25-44
9. Czarni 1910 Jasło 16 pkt, 5-1-7, 18-43
10. Orzeł Przeworsk 16 pkt, 5-1-7,18-43
11. Ekoball Sanok 13 pkt, 4-1-8, 22-27
12. Polonia Przemyśl 10 pkt, 3-1-9, 19-40
13. Siarka Tarnobrzeg 6 pkt, 2-0-11, 9-52
14. Gryf Mielec 0 pkt, 0-0-13, 5-55

Skład: Baran Kamil, Burczyk Dominik, Domaradzki Rafał, Fal Rafał, Gabrychowicz Bartosz, Gazdowicz Jakub, Hnat Adrian, Kania Karol, Kowalski Mikołaj, Kruczek Piotr, Krzywiński Jakub, Marcinik Miłosz, Paszkowski Kacper, Pielech Dominik, Posadzki Dawid, Sapielak Kamil, Słysz Kacper, Szomko Mateusz, Ważny Dawid, Wojtowicz Kacper, Wolański Jakub, Woźny Grzegorz
Trener: Grzegorz Pastuszak


Podkarpacka Liga Trampkarzy Starszych (rocznik 2001):5

Wyniki:
Ekoball Sanok 3:2 JKS Jarosław (Jamka2, Milczanowski 1)
Stal Rzeszów 4:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 3:0 Siarka Tarnobrzeg (Milczanowski 2, Lach 1)
DAP Dębica 0:2 Ekoball Sanok (Matuszewski 1, Milczanowski 1)
Ekoball Sanok 1:4 Karpaty Krosno (Przystasz 1)
Unia Nowa Sarzyna 0:2 Ekoball Sanok (Matuszewski 1, Jamka 1)
Ekoball Sanok 1:4 Igloopol Dębica (Jamka 1)
Stal Mielec 1:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 1:0 Czarni Jasło (Milczanowski 1)
Ekoball Sanok 3:3 Resovia Rzeszów (Jamka 2, Milczanowski 1)
Polonia Przemyśl 1:1 Ekoball Sanok (Matuszewski 1)
Ekoball Sanok 5:0 Orzeł Przeworsk (Milczanowski 2, Matuszewski 1, Jamka 1, Przystasz 1)
Stal Stalowa Wola 3:2 Ekoball Sanok (Milczanowski 1, Borowski1)

Strzelcy: Milczanowski 9, Jamka 7, Matuszewski 4, Przystasz 2, Lach 1, Borowski 1

TABELA:
1. Karpaty Krosno 34 pkt, 11-1-0, 58-4
2. Igloopol Dębica 31 pkt, 10-1-1, 50-11
3. Stal Mielec 27 pkt, 8-3-1, 25-6
4. Stal Stalowa Wola 27 pkt, 9-0-2, 42-10
5. Resovia Rzeszów 24 pkt, 7-3-3, 35-11
6. Stal Rzeszów 24 pkt, 7-3-3, 37-18
7. EKOBALL SANOK 20 pkt, 6-2-5, 24-23
8. Polonia Przemyśl 18 pkt, 5-3-5, 22-25
9. DAP Dębica 15 pkt, 5-0-8, 12-17
10. Siarka Tarnobrzeg 10 pkt, 3-1-9, 11-23
11. Orzeł Przeworsk 9 pkt, 3-0-9, 17-56
12. Czarni Jasło 7 pkt, 2-1-10, 11-46
13. JKS Jarosław 7 pkt, 2-1-10, 11-46
14. Unia Nowa Sarzyna 1 pkt, 0-1-12, 4-71

Skład: Bujak Łukasz, Dąbrowiak Adrian, Demkowicz Jakub, Hostyński Grzegorz, Inglot Damian, Jakiel Dominik, Jamka Maciej, Kopczak Kacper, Kostka Jakub, Lach Sebastian, Leń Jakub, Lenart Jakub, Matuszewski Tomasz, Milczanowski Adrian, Osenkowski Jakub, Pietryka Krystian, Płaziak Tomasz, Płoucha Szymon, Przyboś Dominik, Przystasz Kacper, Stańczak Paweł, Szul Wiktor, Wieczorek Patryk, Władyka Wojciech
Trener: Damian Popowicz


Podkarpacka Liga Trampkarzy Młodszych (rocznik 2002):6

Liga ta została podzielona na 3 grupy w województwie, gdzie w rundzie jesiennej grano systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Do fazy finałowej gr. A awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Mimo jedynie dwóch porażek, oraz odjęciu punktów z ostatnią drużyną (nasza grupa liczyła więcej drużyn od pozostałych, więc punkty z JKS-em nie zostały zaliczone do podziału), Ekoball jako zdecydowanie najlepszy zespół walczyć będzie na wiosnę w grupie B (o miejsca 9-14) z następującymi drużyna

mi: Unia Nowa Sarzyna, Igloopol Dębica, Polonia Przemyśl, Retman Ulanów oraz Czarni Jasło. Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Wyniki:
Ekoball Sanok 2:0 Polonia Przemyśl (Kalemba 1, Bednarz 1)
Karpaty Krosno 3:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 3:0 Giganci Radymno (Łuczycki 1, Śmierz 1, Borowski 1)
SMS Jarosław 1:1 Ekoball Sanok (Latusek 1)
Ekoball Sanok 0:0 Czarni Jasło
JKS Jarosław 1:2 Ekoball Sanok (Kalemba 1, Łuczycki 1)
Polonia Przemyśl 1:3 Ekoball Sanok (Kalemba 2, Jagniszczak 1)
Ekoball Sanok 1:1 Karpaty Krosno (Gadomski 1)
Giganci Radymno 1:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 1:1 SMS Jarosław (Łuczycki 1)
Czarni Jasło 0:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 9:2 JKS Jarosław (Łuczycki 3, Pielech 3, Piotrowski 1, Herman 1, Kurkarewicz 1)

Strzelcy: Łuczycki 6, Kalemba4, Pielech 3, Bednarz, Śmierz, Borowski, Latusek, Jagniszczak, Gadomski, Piotrowski, Herman, Kurkarewicz

TABELA:
1. Karpaty MOSiR Krosno 34 pkt, 11-1-0, 73-4
2. SMS Jarosław 26 pkt, 8-2-2, 30-17
3. EKOBALL SANOK 20 pkt, 5-5-2, 22-11
4. Polonia Przemyśl 13 pkt, 4-1-7, 23-30
5. Czarni 1910 Jasło 13 pkt, 3-4-5, 13-19
6. Giganci Radymno 13 pkt, 4-7-1, 17-37
7. JKS Jarosław 0 pkt, 0-0-12, 12-72

Skład: Adamski Kacper, Bednarz Gabriel, Błażowski Łukasz, Bodnar Kamil, Dmitrzak Jakub, Dragan Mateusz, Gadomski Łukasz, Gnap Krystian, Jagniszczak Mateusz, Kalemba Krystian, Kłodowski Dominik, Kobylak Gabriel, Kurkarewicz Dawid, Kuzicki Adam, Latusek Patryk, Łuczycki Wiktor, Pankiewicz Szymon, Pielech Filip, Śmierz Szymon, Warchoł Filip, Wąsik Patryk
Trener: Damian Niemczyk / Maciej Błażowski


Podkarpacka Liga Młodzików Starszych (rocznik 2003):7

Liga ta została, podobnie jak u trampk. starszych została podzielona na 3 grupy w województwie, gdzie w rundzie jesiennej grano systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Do fazy finałowej gr. A awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Do grupy B awansowały ekipy z miejsc 3-4, gdzie znaleźli się również nasi piłkarze. Na wiosnę będą walczyć o miejsca 7-12 w województwie, a ich rywalami będą następujące drużyny: Resovia Rzeszów, Igloopol Dębica, DAP Dębica, Orzełek Przeworsk oraz Polonia Przemyśl.

Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

Wyniki:
Szóstka Jasło 1:2 Ekoball Sanok (Słuszkiewicz 2)
Ekoball Sanok 1:3 Pogoń Lubaczów (Pawlik 1)
AP Jasło 3:1 Ekoball Sanok (Słuszkiewicz 1)
Ekoball Sanok 3:1 Polonia Przemyśl (Słuszkiewicz 1, Herman 2)
Karpaty Krosno 3:1 Ekoball Sanok (Piotrowski 1)
Ekoball Sanok 1:0 Szóstka Jasło (Piotrowski 1)
Pogoń Lubaczów 5:2 Ekoball Sanok (Warchoł 1, Herman 1)
Ekoball Sanok 3:0 AP Jasło (Mackiewicz 1, Mermer 1, Herman 1)
Polonia Przemyśl 3:1 Ekoball Sanok (Słuszkiewicz 1)
Ekoball Sanok 2:2 Karpaty Krosno ( Herman 1, Mermer 1)

Strzelcy: Słuszkiewicz 5, Herman 5, Mermer 2, Piotrowski 2, Pawlik 1, Mackiewicz 1, Warchoł 1

TABELA:
1. Karpaty MOSiR Krosno 25 pkt, 8-1-1, 25-9
2. Pogoń Lubaczów 17 pkt, 5-2-3, 22-14
3. Ekoball Sanok 13 pkt, 4-1-5, 17-21
4. Polonia Przemyśl 11 pkt, 3-2-5, 13-17
5. AP Jasło 11 pkt, 3-2-5,10-14
6. Szóstka Jasło 9 pkt, 3-0-7, 10-22

Skład: Adamski Kacper, Biłas Mikołaj, Błażowski Mateusz, Brzeżawski Maciej, Drwięga Cezary, Filipowicz Radosław, Herbut Paweł, Herman Szymon, Joniak Kacper, Kita Gracjan, Koczera Mateusz, Krzyszczyk Beniamin, Kurek Piotr, Lisowski Mateusz, Mackiewicz Piotr, Malczak Michał, Maślany Mateusz, Mermer Jan, Milczanowski Brajan, Pastuszak Dawid, Pawlik Maciej, Piotrowski Łukasz, Słuszkiewicz Kacper, Solon Mateusz, Trybała Jakub, Uluszczak Aleksander, Uluszczak Jakub, Warchoł Kamil, Wójcik Damian, Wójcik Miłosz, Wojtoń Wiktor, Ziemiański Nikodem
Trener: Dawid Romerowicz


Podkarpacka Liga Młodzików Młodszych (rocznik 2004): 8

Analogicznie do ligi młodzików starszych, również i ta kategoria wiekowa została podzielona na trzy grupy, z których dwie najlepsze awansowały do gr. A – mistrzowskiej, walczącej o tytuł najlepszej drużyny na Podkarpaciu. Podopiecznym Bernarda Sołtysika ta sztuka się udała i wraz z Beniaminkiem Krosno z naszej grupy oraz z Resovią, Stalą Rzeszów, Stalą Stalowa Wola i Stalą Mielec awansowali do grupy A, gdzie będą walczyć w dwumeczu z każdą z wymienionych drużyn wiosną 2016.

Wyniki:
Szóstka Jasło 2:8 Ekoball Sanok (Rudy 1, Zarzyka 2, Gacek 2, Szomko 1, Sokołowski 2)
Ekoball Sanok 3:3 Beniaminek Krosno (Sumara 2, Michalski 1)
AP Jasło 0:3 Ekoball Sanok (Zarzyka 1, Gacek 2)
Ekoball Sanok 1:0 Polonia Przemyśl (Sumara 1)
Karpaty Krosno 3:1 Ekoball Sanok ( Sumara 2, Gawlewicz 1)
Ekoball Sanok 9:0 Szóstaka Jasło (Sumara 1, Szomko 1, Żuchowski 1, Mateusz Gawlewicz 2, Mateusz Cyprych 2, Karczyński 2)
Beniaminek Krosno 3:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 0:2 AP Jasło
Polonia Przemyśl 0:1 Ekoball Sanok (Sumara 1)
Ekoball Sanok 6:1 Karpaty Krosno ( Sumara 2, Szomko 1, Zarzyka 1, Gacek 1, Gawlewicz 1)

Strzelcy: Sumara 9, Gacek 5, Zarzyka 4, Gawlewicz 4, Szomko 3, Cyprych 2, Karczyński 2, Rudy 1, Michalski 1, Sokołowski 1

9

TABELA:
1. Beniaminek Krosno 22 pkt, 7-1-2, 65-6
2. Ekoball Sanok 22 pkt, 7-1-2,34-11
3. AP Jasło 21 pkt,7-0-3, 28-10
4. Polonia Przemyśl 14 pkt, 4-2-4, 19-19
5. Szóstka Jasło 7 pkt, 2-1-7, 10-73
6. Karpaty Krosno 1pkt, 0-1-9, 2-39

Skład: Cyprych Adrian, Cyprych Dominik,Fałek Krystian, Futyma Filip, Gacek Fabian, Gawlewicz Mateusz, Gawlewicz Mikołaj, Izdebski Paweł, Karczyński Filip, Michalski Wiktor, Ogrodnik Jakub, Rudy Kacper, Sieradzki Wiktor, Słapiński Michał, Sokołowski Kacper, Sołtysik Wiktor, Struzik Jan, Strzęciwilk Jakub, Sumara Kacper, Szomko Jakub, Szylak Gabriel, Zarzyka Igor, Zych Kacper, Żuchowski Damian
Trener: Bernard Sołtysik


Okręgowa Liga Młodzików (rocznik 2004 i młodsi):10

Ekoball Sanok 13:0 Nelson Polańczyk; (Drwięga 4, Biega 2, Ginalski 3, Dąbrowski 1, Zagórda 2, Babiak 1)
AP Sanok 0:16 Ekoball Sanok; (Słuszkiewicz 4, Warchoł 2, Wojtoń 2, Herman 2, Adamski 2, Izdebski 1, Piotrowski 1, Biega 1, samobojcza)
Ekoball Sanok 3:2 Cosmos Nowotaniec; (Babiak 2, Adamski 1)
Bieszczady Ustrzyki Dolne 5:0 Ekoball Sanok
Ekoball Sanok 3:1 Sanovia Lesko; (Adamski 2, Rudy 1)
Activ Pro 4:7 Ekoball Sanok; (Zagórda 3, Ł. Adamski 2, A. Cyprych 1, samobójcza 1)
Beskid Besko 9:2 Ekoball Sanok; (Adamski 1, samobójcza)
Ekoball Sanok 13:3 LKS Pisarowce; (Hott 1, Adamski 5, Joniak 1, Kuczma 1, Langenfeld 1, Zagórda 2, samobójcze 2)

Najlepsi strzelcy: Adamski Łukasz 13, Zagórda Maciej 7, Biega Filip 4, Ginalski Jan 4

Skład: Adamski Łukasz, Biega Filip, Babiak Gracjan, Białorudzki Kacper, Buczek Szymon, Dąbrowski Jakub, Dżugan Karol, Gawron Mateusz, Ginalski Jan, Horodejczuk Mateusz, Hott Jakub, Izdebski Kacper, Jankowski Jakub, Joniak Jakub, Kądziołka Filip, Kita Michał, Lisowski Aleksander, Mielnik Bartłomiej, Pelc Dawid, Rajchel Aleksander, Sabat Emil, Szpojnarowicz Jakub, Trzaska Karol, Wojdyła Maksymilian, Zagórda Maciej
Trener: Jakub Jaklik

W drużynie Jakuba Jaklika występowali również sporadycznie chłopcy z roczników 2003 i 2004 (trenera Sołtysika), szczególnie w pierwszych meczach, gdzie nie wszyscy chłopcy posiadali jeszcze karty zdrowia.

TABELA:
1. Bieszczady Ustrzyki Dolne 21 pkt
2. EKOBALL SANOK 18 pkt, 5-0-2, 54-21
3. Lesko, 4. Nowotaniec

źródło: Ekoball

10-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)