REKLAMA
REKLAMA

Warszawiacy zachwyceni Bieszczadami (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dużym zainteresowaniem uczestników obchodów Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim cieszyła się ekspozycja zaprezentowana przez leśników z Nadleśnictwa Stuposiany.

Tysiące warszawiaków miało okazję obejrzeć spreparowane żubry i wilki, niedźwiedzia i rysia, dotknąć mchów i charakterystycznych roślin z bieszczadzkiego lasu, czy też obejrzeć unikalne migawki filmowe z bieszczadzkich lasów.

Finałowy festyn z okazji Dnia Ziemi w Warszawie gromadzi corocznie tysiące uczestników. W tym roku wśród wystawców znalazł się Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”.

2

To było duże przedsięwzięcie, z uwagi na konieczność przewiezienia kilkudziesięciu wielkogabarytowych eksponatów, m.in. największych przedstawicieli fauny bieszczadzkiej oraz przygotowanie konstrukcji stanowiącej tło dla wystawy – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Zadbaliśmy o szczegóły takie jak mchy, fragmenty runa czy elementy drewna, żeby ekspozycja wyglądała jak najbardziej naturalnie.

W ogromnym namiocie LKP „Lasy Bieszczadzkie” warszawiacy chętnie podejmowali dyskusję z leśnikami, fotografowali się przy ekspozycji, zadawali wiele pytań. Była okazja do pogłębienia swej wiedzy przyrodniczej i twórczej dyskusji na temat ochrony rodzimej przyrody, zwłaszcza czynnej ochrony prowadzonej na obszarach leśnych.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się filmy przyrodnicze autorstwa Mariusza Nędzyńskiego, pracownika Nadleśnictwa Stuposiany. Przed ekranem, na przygotowanych ławkach, wciąż siedzieli ludzie chcący podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody. Dla dzieci przygotowane były konkursy o tematyce leśnej. Najmłodsi uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, ich odgłosy, układali również leśne puzzle. Mimo kapryśnej pogody, zainteresowanie ekspozycją było ogromne. Podziwiano rozmach przedsięwzięcia i zaangażowanie pracowników.

Dzień Ziemi w Polsce obchodzony jest od 1990 roku. Współorganizatorem centralnych obchodów w Warszawie od wielu lat są Lasy Państwowe. Tegoroczne obchody odbyły się 26 kwietnia w Warszawie.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Fot. Ewelina Baran
źródło: RDLP

29-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)