REKLAMA
REKLAMA

Wolność jest w nas. Obchody Dnia Niepodległości w Strachocinie (ZDJĘCIA)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. Prawdziwa lekcja patriotyzmu odbyła się 11 listopada w sali domu ludowego w Strachocinie. Podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości przygotowano program słowno- muzyczny „Mojej ojczyźnie”.

Przypominano historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Strachocinie wystąpili z przejmującym programem, przy akompaniamencie zespołu muzycznego „ JAKooBKI”.

Bardzo trudno wyjaśnić dziś dzieciom i młodzieży, co znaczy niepodległość lub wolność. Wychowane w jednym z najlepszych momentów polskiej historii młode pokolenia, wartości te przyjmuje jako oczywiste i należne. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dzieci, młodzież oraz pozostali uczestnicy obchodów mogli poznać znaczenie tego najważniejszego dla Polaków pojęcia.

5

W uroczystościach uczestniczyły władze gminy z Anną Hałas – wójtem gminy Sanok na czele, radni i sołtysi. Wśród zaproszonych gości był obecny Piotr Uruski – poseł na Sejm RP.

Spotkanie zakończył koncert utworów patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej z Pakoszówki. Występowi towarzyszyły mażoretki z zespołu „Impuls”- grupa starsza i młodsza.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Zniesione przez komunistyczne władze po wojnie przywrócono dopiero po zmianach ustrojowych w 1989 roku.

Organizatorem uroczystości byli Anna Hałas, wójt gminy Sanok, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Strachocinie.

materiał nadesłany

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)