REKLAMA
REKLAMA

Wolność jest w nas. Obchody Dnia Niepodległości w Strachocinie (ZDJĘCIA)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. Prawdziwa lekcja patriotyzmu odbyła się 11 listopada w sali domu ludowego w Strachocinie. Podczas uroczystych obchodów Dnia Niepodległości przygotowano program słowno- muzyczny „Mojej ojczyźnie”.

Przypominano historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Strachocinie wystąpili z przejmującym programem, przy akompaniamencie zespołu muzycznego „ JAKooBKI”.

Bardzo trudno wyjaśnić dziś dzieciom i młodzieży, co znaczy niepodległość lub wolność. Wychowane w jednym z najlepszych momentów polskiej historii młode pokolenia, wartości te przyjmuje jako oczywiste i należne. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości dzieci, młodzież oraz pozostali uczestnicy obchodów mogli poznać znaczenie tego najważniejszego dla Polaków pojęcia.

5

W uroczystościach uczestniczyły władze gminy z Anną Hałas – wójtem gminy Sanok na czele, radni i sołtysi. Wśród zaproszonych gości był obecny Piotr Uruski – poseł na Sejm RP.

Spotkanie zakończył koncert utworów patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej z Pakoszówki. Występowi towarzyszyły mażoretki z zespołu „Impuls”- grupa starsza i młodsza.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku. Zniesione przez komunistyczne władze po wojnie przywrócono dopiero po zmianach ustrojowych w 1989 roku.

Organizatorem uroczystości byli Anna Hałas, wójt gminy Sanok, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Strachocinie.

materiał nadesłany

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)