REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Współpraca pomiędzy klubem, a miastem jest bezkonfliktowa. Zarząd STS oświadcza

HOKEJ. W uzupełnieniu informacji do relacji filmowej wyemitowanej na portalu esanok, pt. ,,Burmistrz o wspieraniu hokeja. Miasto pomaga na kwotę ponad 1,2 mln zł ”, Spółka STS S.A. oświadcza…

– Gmina Miasta Sanok udostępnia – zgodnie z porozumieniem podpisanym 19 września br. – nieodpłatnie lód do treningów oraz organizacji meczy wg potrzeb klubu i terminarza PZHL/PHL. Na sezon 2015/2016, prognozowane zapotrzebowanie na lód dla drużyny seniorskiej jest na poziomie ok. 300 tys. zł. tzn. tyle, ile kosztowałoby Spółkę zapłacenie za wynajem lodu, wg cennika MOSiR – 596 pln, za 1h lodu.

– Faktem jest, że Gmina Miasta Sanok wsparła seniorski hokej kwotą 10 tys. zł., wykupując udziały w Spółce STS SA, stając się mniejszościowym udziałowcem.

– Jednocześnie Spółka STS SA (seniorzy), zgodnie z porozumieniem, płaci i zawsze płaciła na rzecz Gminy Miasta Sanok ryczałtem kwotę 5 tys. zł rocznie za korzystanie z infrastruktury sportowej będącej w zarządzie MOSiR – bez względu czy zachodzi potrzeba z jej korzystania. Spółka płaci również za korzystanie z biura, wywóz śmieci i inne media. – Spółka dokonuje również rezerwacji noclegów oraz wyżywienia dla zawodników w ,, Domu Sportowca” będącego w zarządzie MOSiR. Miesięczny koszt z tego tytułu to wydatek dla Spółki ok. 6000 pln., w miesiącu, sezon trwa ok. 8 m-cy. To tyle co do wspierania hokeja seniorskiego.

Ponadto głowni sponsorzy hokeja na lodzie tj. Ciarko i PBS Bank uzgodnili, że będą dodatkowo wspierać UKS MOSiR Niedźwiadki kwotą na poziomie ok. 300 tys. na sezon 2015/2016 – niezależnie od budżetu klubu seniorskiego.

Spółka STS SA informuje również, że współpraca pomiędzy Gminą Miasta Sanok i MOSiR Sanok jest, wbrew obiegowo głoszonym i rozpowszechnianym publicznie informacjom, na dobrym, bezkonfliktowym poziomie operacyjnym.

Zarząd STS SA

 

Zobacz także: Burmistrz o wspieraniu hokeja. Miasto pomaga na kwotę ponad 1,2 mln zł (FILM)

źródło: KH Sanok
foto: Witold Święch

23-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)